שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כרמיאל: קטטה פרצה בחזרות

  קטטה אלימה, כולל שליפת סכינים, פרצה במהלך החזרה הגנרלית למופע הפתיחה של פסטיבל המחולות בכרמיאל. הרקע: מריבה סביב השאלה מי יעמוד בשורה הראשונה

  קטטה אלימה פרצה אמש (ב') במהלך החזרות למופע הפתיחה של פסטיבל מחולות כרמיאל שיתקיים הערב. סכסוך בין רקדני להקת המחול הייצוגית של כרמיאל התפתח למכות, פציעות, התערבות המשטרה ופינוי לטיפול רפואי. המעורבים בקטטה הם שלושה ידידים של אחת הרקדניות, שניהלה ויכוח עם רקדנים אחרים בלהקה.

   

  אחד הנוכחים בחזרה מספר: "קבוצת רקדנים שישבה על הדשא באמצע החזרות הותקפה באלימות קשה על ידי שלושה בחורים בעקבות ויכוח עם אחת מרקדניות הלהקה. שלושה מהם נפגעו די קשה מהמכות ונזקקו לטיפול רפואי. סכינים נשלפו, אבל תודה לאל לא נעשה בהם שימוש כיוון שהמשטרה הגיעה. רק בעקבות התערבות של אנשים מבחוץ הבחורים ברחו מהמקום".

   

  הרקע לקטטה קשור ככל הנראה בחיבורן של שתי להקות המחול המתחרות שפעלו בכרמיאל עד לפני מספר חודשים. המאבק על הבכורה בין הלהקה של המתנ"ס המקומי לבין הלהקה הפועלת במסגרת נעמ"ת נמשך לאורך שנים וגם כעת, לאחר המיזוג, כנראה שעוד לא דעך.

   

  דוברת עיריית כרמיאל ופסטיבל המחולות, לביאה שלו-פישר, מאשרת את הפרטים ואומרת בתגובה: "מדובר בסכסוך בין הרקדנים סביב השאלה מי יעמוד בשורה הראשונה... החלטנו לעגן משאבים וזה נעשה בהסכמה בין כל הגופים תוך חלוקת עבודה פנימית, אבל עדיין יש מאבקים בין רקדני שתי הלהקות. אני מניחה שעל רקע זה התפתחה הקטטה, שפרצה רגעים ספורים לאחר שראש העיר, עדי אלדר, הגיע לחזרה הגנרלית. ראש העיר הזמין את המשטרה ואמר שהוא לא יסבול אלימות בעיר בכלל ובפסטיבל בפרט, ושאין בכוונתו לעבור על הדבר לסדר היום. פסטיבל מחולות כרמיאל הוא אחד מפסטיבלי התרבות המובילים בארץ, ואנחנו נפעל על-מנת להשאיר אותו תרבותי. הוא כזה וימשיך להיות כזה".

   

  בעקבות הקטטה חשבו תחילה להרחיק את הרקדנים המעורבים מהמופע, אבל בסופו של דבר הם ישתתפו בכל זאת. פסטיבל כרמיאל ייפתח הערב ב-21:00 באמפי של כרמיאל במופע ענק בהשתתפות אלפי רקדנים מעשרות להקות מחול מישראל ומהעולם.

    

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים