שתף קטע נבחר

פלסטיני: מתנחל רצח את אחייני; המשטרה: ריב חמולות

הפלסטינים הודיעו: מתנחל דקר למוות ילד שהפריח עפיפופים עם דודו. המשטרה חקרה והסיקה: מדובר בסכסוך בין משפחות פלסטיניות

גורמים פלסטינים דיווחו אמש כי בסמוך לכפר קַריות, צפונית לשילה שבשומרון, נדקר למוות יאזן ג'והר בן ה-12 מהכפר קריות על ידי מתנחלים. כוחות משטרה הוזעקו למקום והחלו לבדוק את נסיבות האירוע. הבוקר נמסר כי החקירה הועברה לידי הרשות הפלסטינית, מתוך הערכה שהרקע לרצח הוא סכסוך בין חמולות.     

 

לפי גרסת הפלסטינים, הנער הגיע עם בן דודו אל הנחל על מנת להעיף עפיפונים. ארבעה מתנחלים בוגרים הגיעו למקום, תקפו אותם ודקרו אחד מהם. הוא מת מפצעיו בבית-החולים בשכם. 

 

נער שהיה עם הנדקר נלקח לחקירה בשער בנימין. חוקרי המשטרה הגישו בקשה למשטרה הפלסטינית דרך ה-DCO לקבל את גופת הנער, על מנת שיעבור נתיחה במכון המשפטי באבו כביר.

 

למרות שהאירוע עצמו התרחש סמוך לשעה 18:00 בערב, הדיווח במשטרת מחוז ש"י התקבל רק כשלוש שעות מאוחר יותר, בשעה 21:00. בן דודו של הנער ההרוג, חמזה ג'והר, סיפר ל-ynet: "שיחקנו בעפיפונים כאשר לפתע ראינו מרחוק ארבעה מתנחלים מתקרבים לכיוון שלנו. בשלב מסוים נעלמו הארבעה ופתאום ראינו אותם קרוב מאוד אלינו. התחלתי לברוח ותוך כדי בריחה ראיתי את אחד המתנחלים, גבר גדול מאוד, הגוף שלו גדול, דוקר את יאזן בצוואר. ברחתי אל תוך הכפר והתחלתי לצעוק 'מתנחלים הורגים את יאזן'".

 

חמזה, עדיין מפוחד, אומר כי אם השוטרים הישראלים יציגו לו את המתנחלים הוא יזהה את אותו גבר שדקר, לדבריו, את בן דודו. "אנחנו רק שיחקנו בעפיפונים והכנו מקלות לעפיפונים ולא עשינו כלום לפני שראינו אותם מגיעים לכיוון שלנו, זה היה מפחיד".

 

דודם של שני ילדים, אבו מהיוב, אומר ל-ynet כי אין זו הפעם הראשונה שהמתנחלים פוגעים בתושבי הכפר וברכושם, "אנחנו מכותרים על ידי מספר התנחלויות, כשהקרובות אלינו הן עלי ושילה. המתנחלים השפלים ביותר לפי דעתי בכל השטחים הם אלה של שילה. לפני שנתיים, סמוך לעלי, נרצח נער בן 18 מהכפר שרדף אחרי כבשה שלו".

 

לדבריו, "המתנחלים כל הזמן באים ברגל או על סוסים ומרביצים לתושבים, פוגעים בבתים ושוברים את באר המים העיקרית של הכפר". אבו מהיוב מספר כי הם מאיימים, מקללים, יורים ומרביצים. "אבל אנחנו לא נכנע להם ולא נעזוב את האדמות שלנו. הרגו את הילד, שאלוהים ירחם עליו, אבל אנחנו דורשים לחקור את האירוע ולמצות את הדין עם הרוצחים. הבן שלנו, שניצל, ראה את אותו מתנחל בריון ואנו מבקשים מהישראלים לאפשר לחמזה לזהות את אותו בריון אם הם רציניים בכוונותיהם".

 

ארגון "יש דין" קרא למשטרה לחקור במהירות וביעילות את דקירתו של הנער. הארגון מסר כי ממעקב שהוא מקיים אחר חקירות של מחוז ש"י עולה כי אכיפת החוק במקרים של פגיעת מתנחלים בפלסטינים היא "רופפת" וכי "על משטרת מחוז ש"י לאכוף את החוק ביתר קפידה בעיקר היום, לאור האיומים הגוברים של מתנחלים כנגד פלסטינים על רקע תוכנית ההתנתקות".


פורסם לראשונה 20/07/2005 22:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
(אילוסטרציה)
צילום: אבי כהן
מומלצים