שתף קטע נבחר

"שוטרים שברו את האף לבני בן ה-16"

כך סיפרה ל-ynet אם לנער שכל פשעו היה שנכנס בשעת לילה לשטח בית ספר בבני ברק. לטענתה, שוטרים שחשדו כי הוא מעורב בשוד, כפתו אותו ואת חבריו והיכו אותם בברוטאליות. המקרה הועבר למח"ש

"השוטרים פשוט כפתו אותם בידיים וברגליים והתנהגו בברוטאליות. לבן שלי הם נתנו מכה בראש באמצעות האלה, הוא החל לדמם ולהקיא ומאוחר יותר הסתבר שהם שברו לו את האף". כך סיפרה הבוקר (יום ד') ל-ynet אמו של נער בן 16, תושב תל-אביב, שטען כי שוטרי סיור של מרחב דן היכו אותו וגרמו לו לפגיעות חמורות. זאת, לאחר שחשדו כי הוא וחבריו קשורים לפורץ שתפסו בסמוך למקום בו שהה עם חבריו.

 

התקרית אירעה ביום שבת לפנות ערב, כאשר הנער הגיע יחד עם שניים מחבריו לבית ספר בבני ברק, שם טיפסו על הגדר כדי לעשן נרגילה ולשחק בחצר. סמוך לחצות שמעו הנערים רעש וקללות בערבית. הם נבהלו וניסו לברוח מהמקום, אולם ככל הנראה היה זה צעד מוטעה. שוטרים, שעצרו בסמוך חשוד בפריצה לבית, חשבו כי הנערים קשורים לחשוד ועצרו גם אותם.

 

"הם אפילו לא אמרו להם למה הם עצורים", סיפרה האם. "ואם זה לא מספיק, הם הורו לבן שלי לטפס דרך הגדר כדי לצאת מבית הספר בעודו כפות. כאשר הוא טיפס על הגדר הוא מעד מספר פעמים והשוטרים צחקו עליו. אחריו שהצליח לעבור את הגדר הם גררו אותו משם למטה".  

 

לטענת האם, השוטרים הניחו לצוות "הצלה" מקומי שהגיע למקום לבדוק את בנה, שדימם בפניו. החובשים ניקו ובדקו את אפו של הנער ועזבו את המקום, אך לטענת הנער ואמו, כאן לא נגמר מסע ההתעללות של השוטרים.

 

הנער הובל לתחנת המשטרה, "שם חייבו אותו לשבת עם ראשו בין הרגליים כשהוא כפות ברגליו ובידיו. בשלב מסויים השוטרים החליטו שלא להמתין לחוקר נוער ואחד השוטרים הגיע אליו ואמר לו 'תודה שפרצת, תודה שפרצת'. כאשר הנער אמר להם שבסך הכל בא לעשן נרגילות ולשחק באיזור בית הספר, דחף אותו השוטר ונתן לו מכה עם האלה. כל זאת, בתוך תחנת המשטרה", סיפרה האם.

 

רק בשעה שמונה בבוקר, כאשר הגיע חוקר הנוער, התקשרו השוטרים לאמו של הנער וסיפרו לה כי הוא עצור. הוא שוחרר בתום חקירה קצרה, לאחר שנחשד בהסגת גבול בית הספר. אמו אישפזה אותו בבית החולים, שם אובחן כסובל משבר באף וייתכן כי גם מזעזוע מוח".

 

לטענת האם, השוטרים פעלו שלא בסמכות ויכלו לבדוק מלכתחילה שמדובר בנער ללא עבר פלילי מאחר והוא הציג בפניהם את תעודת הזהות שלו. עוד טוענת האם שכאשר ביקשה את שמות השוטרים כדי להגיש נגדם תלונה במח"ש, סירבו חבריהם בתחנה וטענו כי הם יעבירו בעצמם את התלונה.

 

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה כי המקרה מטופל ופרטי המקרה הועברו לבדיקת המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
(אילוסטרציה)
צילום: גיל נחושתן
מומלצים