שתף קטע נבחר

"הסכמנו ראשונים להתפנות, וקופחנו"

לדברי אתי דדון, בת 46 מאלי סיני, היא וקבוצת תושבים מההתנחלות היו הראשונים שסיכמו עם מינהלת ההתנתקות על פינויים לקיבוץ אור הנר, אולם בפועל דווקא הם נדחקו הצידה: "חתמנו ראשונים והיום כל הקראווילות הולכות לניצן. אני בשברון לב, ולא יודעת מה יהיה. המדינה לא יודעת להעריך את מי שרצו להתפנות בזמן"

"רציתי להיות מסודרת, להיות ראשונה שיש לה בית. היינו אמורים כבר להיות בבתים הזמניים באור הנר. אבל, כשבאנו לראות בקושי מצאנו חמש קראווילות במקום, מתוך 22 שאמורות להיות. חתמנו ראשונים והיום הכל הולך לניצן. אני בשברון לב, בדיכאון, שום דבר לא קורה כמו שתכננו ואין לי מושג מה יהיה איתנו בימים הקרובים".

 

 

כך אומרת ל-ynet אתי דדון בת 46, תושבת אלי סיני, אם לשלושה וסבתא לנכדה, היושבת על מזוודות בביתה המטופח, בעוד שהיתה אמורה כבר לשהות בביתה הזמני בקיבוץ הסמוך לשדרות. הארגזים הריקים עומדים במרפסת, הקונטיינר שבחצר כמעט ריק, הכל נעצר. מהרגע שהוברר שהבתים עוד לא מוכנים הפסיקו בני משפחת דדון את האריזה וחיים במתח לקראת הבאות.

 

לדבריה, "כל מה שרצינו הוא לא לחוות את המראות האלה של הפינוי. אבל המדינה הזאת לא יודעת ממש להעריך את מי שרצו לסדר את החיים לפני. אני כבר פירקתי פעם את הבית של ההורים שלי ועכשיו שוב אני מפרקת בית, הפעם את הבית שלי. רציתי שזה ייראה אחרת, אבל מה שאני רואה באור הנר, הוא נורא מבחינתנו", אמרה.

 

דוד סעדון, מארגן הקבוצה הזו, שסיפורה התפרסם לאחרונה ב-ynet, מאוכזב אף הוא מאוד מהמציאות החדשה: "זה לא מה שייחלנו לו, זה לא מה שפיללנו. רצינו להיות כבר בחוץ, והנה הדבר לא מסתייע. הקבלנים לא עומדים בלוחות הזמנים. דיברתי עם יו"ר המינהלת, יהונתן בשיא, אך אין לו תשובות בשבילנו. זה לא ייאמן כי יסופר", אמר.

 

ממנהלת סל"ע נמסר כי אנשיה פועלים יחד עם כל הגופים באתרי הדיור הזמניים כמיטב יכולתם. "זאת במסגרת האילוצים, המגבלות ולוח הזמנים. הבתים באור הנר יהיו מוכנים למגורים עד למועד הפינוי", נמסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתי דדון אורזת
צילום: רוני סופר
צילום: רוני סופר
קיבוץ אור הנר
צילום: רוני סופר
צילום: רוני סופר
סעדון והארכיטקט. "מאוכזב"
צילום: רוני סופר
צילום: צפריר אביוב
אלי סיני (ארכיון)
צילום: צפריר אביוב
מומלצים