שתף קטע נבחר

האב במינהלת סל"ע, הבת בשלום עכשיו והבן בחומש

תוכנית ההתנתקות תפסה את משפחת צימרמן בשלושה צמתים מרכזיים: אבי המשפחה, שלמה, הוא סגנו של יו"ר המינהלת בשיא, בנו וכלתו עברו לחומש להזדהות עם סרבני הפינוי, ובת נוספת מזוהה דווקא עם שלום עכשיו. איך מסתדרים? "משתדלים לא לעלות על מוקשים", לדבריהם

משפחה שכזאת. כאשר מתכנסת משפחת צימרמן המורחבת סביב שולחן השבת או החג, יש כמות גדולה של נושאים 'רגישים' בהם לא מומלץ לגעת. שלמה צימרמן הוא אחד המוציאים לפועל של הפינוי ההמוני, וסגנו של ראש מינהלת ההתנתקות, יונתן בשיא. בנו רועי ורעייתו יעל, התגוררו עד לפני שבועיים במאחז גבעת הראל, הסמוך לשילה, וכעת עברו לחומש (שם מתגוררים גם אחיה של יעל ומשפחתו). לצימרמן בן נוסף, ישי, המתגורר עם משפחתו בסוסיא שבדרום הר חברון. ואילו בת נוספת, שאיה קידר, פעילה בארגון שלא בדיוק מזוהה עם מועצת יש"ע – שלום עכשיו.

 

 

יעל ורועי צימרמן עברו להתגורר ביישוב חומש שבצפון השומרון לפני כשבועיים עם בנם בן השנה, כמו עוד כמה עשרות משפחות צעירות של מתיישבים מרחבי יהודה ושומרון, שעשו את הצעד בחודשים ובשבועות האחרונים. בעוד התושבים הוותיקים בחומש נערכים להתפנות לאזור קיבוץ יד חנה, הסמוך לחדרה, ממלאים את המקום צעירים וותיקים תושבי יהודה ושומרון, המתכוונים להקשות על המפנים.

 

"אנחנו משתדלים לא לדבר על הדברים האלה, או שמדברים בזהירות, משתדלים לא לעלות על מוקשים", מספרת יעל, המתגוררת כעת באשקובית בחומש. "יש דיונים במשפחה. לא מתוך ניסיון להשפיע, אבל יש כאב גדול בשני הצדדים, קשה לכל אחד עם הדרך שהשני בחר. מדברים על כמה שזה קשה".

 

את הניסיונות להשתמש בהם כשגרירים למינהלת ההתנתקות, בניסיון להשפיע על האב ולמנוע את רוע הגזירה, אפשר להגדיר מינוריים: "יש קונפליקט, במיוחד בין המשפחה שלי לזו של רועי. אנחנו משתדלים לתמרן, כי נכנס פה גם עניין של כיבוד הורים. החברים משתדלים שלא לדבר איתנו הרבה על הנושא. הם מבינים את הרגישות", הסבירה יעל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
חומש. הבן הצטרף ליישוב
צילום: אלכס קולומויסקי
שולם עכשיו. הבת פעילה
צילום: ירון ברנר
מתנגדי ההתנתקות. משתדלים לא לדבר על זה
צילום: ירון ברנר
מומלצים