שתף קטע נבחר

בשדרות מתכוננים לעצרת, המשטרה מפחדת מקסאמים

העיר הדרומית רוחשת פעילות לקראת עצרת הימין הגדולה שצפויה להתקיים שם מחר. מקימים במה וציוד, הובאו תאי שירותים, תושבים התנדבו לארח מפגינים ונתלו שלטים נגד שרון. "העצרת תהיה בשדרות, נקודה", אומרת פעילה. תושב: "גם אנחנו וגם אנשי גוש קטיף נמצאים תחת מתקפת טרור של קסאמים ופצמ"רים. הם אחינו". במשטרה חוששים מנפילת קסאמים, ולא יודעים אם לעזור או להפריע

בשדרות מתכוננים הערב (ב') לקראת עצרת הימין הגדולה מחר - בלי שום קשר להודעות של המשטרה, על כך שהעצרת אמורה להתקיים באופקים. בעיר משוכנעים כי העצרת תהיה בשדרות בכל מקרה. בשעות אלה יושבים אנשי מטה הדרום הפועלים בעיר לארגונים אחרונים לקראת העצרת מחר.

 

 

בעיר ניכרת תכונה רבה לקראת העצרת, ונראה כי התושבים יוצאים מגדרם כדי לארח את הבאים לעצרת מחר. המודל שעומד לנגד עיניהם הוא האירוע שהיה בכפר מימון, אם כי הם אומרים שלמדו רבות מהטעויות שהיו בכפר מימון וזה יהיה הרבה טוב.

 

העצרת תתקיים סמוך למגרש הכדורגל בעיר. בשעה זו מוקמת כעת הבמה במקום, מעמידים ציוד הגברה, עשרות שירותים ניידים הובאו למקום וכל השטח ערוך לקליטת אלפי האנשים שאמורים להגיע מחר.

 

בכביש המוביל לשטח נתלו עשרות שלטים בגנות ראש הממשלה: "שרון מגרש תחת אש", נכתב בכמה מהם. כמה פעילי ימין מסתובבים במקום, אם כי שם נוטים לא לתת לקיצונים להשתלט על העצרת מחר ועל הארגון.

 

לא הרחק מהמקום בו מתוכננת העצרת נפלו רקטות קסאם, והדבר מדאיג לא מעט את קציני המשטרה שמסתובבים במקום: "רק לחשוב על רקטת קסאם שתיפול פה באזור בשעת העצרת והבהלה שזה יגרום מפחיד אותנו", אמר אחד מקציני המשטרה.

 

"העצרת תהיה בשדרות, נקודה", אומרת כנרת רוזנשטיין, אחת הפעילות ממטה הדרום באזור, "אנו כבר עובדים מספר ימים ביחד עם ראשי מועצת יש"ע על קיום העצרת ודי לראות את ההיענות של התושבים והעזרה הרבה של כל העוסקים המלאה, וכולם עובדים פה בהתנדבות, זה מאוד מחמם את הלב".

 

עד כה נרשמו כ-300 משפחות המוכנות לארח תושבים בעיר, אבל המארגנים אומרים כי מחר "כל התושבים יהיו מוכנים לקלוט אורחים בבתיהם".

 

הפעילים נועדו בשעה האחרונה עם קציני המשטרה בשדרות: "גם שם יש בלאגן קטן וגם הם לא יודעים לתת לנו תשובות מסודרות לגבי העצרת מחר, ולכן מבחינתם העצרת מאורגנת ומאושרת ולפי שעה אנו פועלים עם המשטרה בצורה משותפת", אומר אחד הפעילים במקום.

 

כעת נתלים ברחבי העיר שלטי הכוונה לעצרת, עם ציון מדויק לגבי תחנות המשטרה, מד"א וכיבוי אש, מרכזים מסחריים, ומקומות כינוס נוספים ברחבי העיר. מארגני העצרת הכינו מתחמים נוספים לטובת הבאים, למקרה שהמקום המרכזי לא יוכל להכיל את כל הבאים: "אנו מכינים כעת פלייארים עם שילוט מדויק ודרכים חלופיות שבהן יהיה ניתן להגיע לשדרות במקרה והמשטרה תחליט לחסום את הדרכים אליה, אנו מניחים שלא תהיה בעיה להגיע לשדרות גם אם המשטרה תחסום את האזור", אומרת רוזנשטיין.

 

במשטרה אומרים כי מאזור אשקלון דרומה ייחסמו מחר הצירים, ועל פי ההחלטות מחר - הכניסה לבאים לעיר תותר ככל הנראה רק במקרים של ביקורי משפחות וכדומה.

 

גם בעיריית שדרות ערוכים לתת מענה מבחינת ניקיון ועובדי עירייה, אם כי שם מנמיכים פרופיל לגבי הסיוע שיינתן לבאים לעצרת. דובר העירייה, יוסי פנחס כהן, אמר "אנו כעירייה ערוכים לארח אלפי אנשים, אבל נפעל מחר רק בהתאם למספר האנשים שיגיעו. אין ארגון מיוחד שאנו עושים כעת. את ההיערכות עושה מועצת יש"ע ולא אנחנו".

 

אחד התושבים שמתכוון לארח משפחות מחר, ששון שרה, אמר ל-ynet: "צריך לזכור שעשרות מתושבי גוש קטיף הם בני משפחות שלנו. כולנו נמצאים תחת

מתקפת טרור של קסאמים ופצמ"רים. הם אחינו, גם לצער וגם לסבל, אנו הודענו שאנחנו מוכנים לארח 8 אנשים או משפחה שלמה, למרות שזה קצת צפוף, אבל הילדים מוכנים לעזור ולסייע. מרגיז אותי מאוד שהמשטרה אומרת כעת שמסוכן בשדרות וממליצה לאורחים לא להגיע לעיר, כל הזמן אמרו לנו שמאוד בטוח וצה"ל הוא חזק ויכול לפעול נגד ירי הקסאמים, ופתאום עכשיו המקום הפך להיות מסוכן. אני מניח שכל אדם שיגיע מחר לשדרות יתקבל בסבר פנים יפות וכל התושבים יארחו אותו בצורה יפה מאוד".

 

סמוך למקום העצרת הגיע רכב שעליו היה סרט כחול-לבן, שעורר לא מעט סקרנות בים הסרטים הכתומים בעיר. הצעיר התברר כאורן, סטודנט במכללת ספיר: "הגעתי לפה מתוך סקרנות, אבל חשוב שישמעו גם את קולנו, יש פה לא מעט אנשים שתומכים בהתנתקות ולצערי קולם נבלע. אנחנו מאוד רוצים להגיע לפה מחר ולהראות שיש גם אלטרנטיבה אחרת לדעה הרווחת בעיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
כפר מימון (ארכיון)
צילום: איי פי
צילום: איי פי
300 משפחות התנדבו בינתיים
צילום: איי פי
מומלצים