שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תופעה: אתרים נוספים שמסרבים לשרת ישראלים
  לא רק חברת 100WebSpace מונעת שירות מגולשים ישראלים. אתרים נוספים החלו לחסום פניות מגולשים ישראלים, בשל מה שהם מגדירים כהתנהגות בלתי נאותה בהיקף נרחב. הישראלי המכוער גולש ברשת ובגדול

  לאחרונה דיווחנו כאן על חברת אחסון האתרים 100WebSpace, שחסמה את כל טווח כתובות ה-IP שהוקצו לספקי אינטרנט ישראליים, ובכך היא מונעת מגולשים ישראלים להשתמש בשירותיה, וזאת, בשל "ניסיונות חוזרים ונשנים לנצל לרעה את השירות ממתחם ישראל". כעת מתברר שאתרים זרים נוספים הולכים

  בעקבותיה, בשל מה שהם מגדירים כהתנהגות לא נאותה של ישראלים בקנה מידה נרחב מאוד.

   

  אחד האתרים האלה, putfile.com, מספק שירות אחסון חינם של תמונות וקובצי וידאו. לאחרונה חסם האתר את אפשרות העלאת תכנים מכתובות IP המוקצות לספקי אינטרנט ישראליים. הנימוק: גולשים מישראל מנצלים לרעה את השירות. כאשר מנסים להעלות קובץ לאתר, מתקבלת ההודעה: "שגיאה: בשל ניצול לרעה נמשך אנו מצטערים להודיע כי לא נוכל לאפשר העלאות קבצים מהאיזור שלך בשעה זו".

   

  "לא מדובר בקומץ גולשים אלא במשתמשים רבים, שקלקלו את ההנאה לכולם", מסביר ל-ynet גורדון מ-Putfile.com. בעוד תנאי השימוש של החברה אוסרים על העלאת פורנוגרפיה לשרתי האתר, רוב הישראלים צפצפו על הכללים. על פי נתונים שמציג גורדון, מתוך 22,157 העלאות תכנים מטווח ה-IP של ישראל, 15,741 היו פורנוגרפיים, 3,548 עסקו בזוועות כמו הרג ותאונות, 27 הפרו זכויות יוצרים. סיכום ביניים: 87 אחוז מהתכנים הפרו את תנאי השימוש של האתר.

   

  "אנחנו משתדלים לספק שירות חינם לכולם, אך הפרות תנאי השימוש מטילות מעמסה כבדה מאוד על השירותים שלנו (רוב התכנים הפורנוגרפיים בזבזניים ברוחב פס ותכנים שמפרים זכויות יוצרים גוררים סיבוכים משפטיים). המעמסה הזו פוגעת באיכות השירות שלנו עבור משתמשים לגיטימיים. אנו מתכננים לחייב בקרוב את כל המשתמשים להירשם (חינם) ומקווים כי הליך זה יאפשר לנו לחזור לספק את השירות לכל המשתמשים".

   

  גם enom.com בחוסמים

   

  Enom.com, אחד האתרים הגדולים בתחום רישום הדומיינים, החל אף הוא לחסום לקוחות פוטנציאליים מישראל. כל ניסיון לפתוח חשבון חדש באתר מביא להצגת ההודעה "אנו לא יכולים לבצע את הפעולה עקב אי קבלת הזמנות מה-IP הזה". מהחברה נמסר ל-ynet כי הסיבה לצעד החריג היא "שיעור גבוה במיוחד של ניסיונות הונאה מהאיזור שלך".

   

  כדי להירשם בהליך ידני, enom.com דורשת מישראלים לספק את פרטי הקשר המלאים שלהם, מספר כרטיס אשראי עם הצהרה בדבר הכוונה לעשות בו שימוש נאות, תצלום פספורט, כתובת IP סטטית ועוד כמה תנאים שעם מילויים "תבחן החברה אם לאשר את החשבון". בקיצור, אסירים משוחררים זוכים ליחס פחות חשדני.

   

  בעקבות בחינת המקרים האחרונים, נראה כי אין מדובר במגמה אנטי ישראלית אלא בתגובה קיצונית ומעוררת מחלוקת של בעלי אתרים לנוכח ניסיונות רבים לניצול לרעה של השירותים שהם מספקים מצד ישראלים.

   

  הסכנה: חסימת חלקים נרחבים מהרשת בפני ישראלים

   

  גולשים בעלי זיכרון ארוך ייזכרו במקרה של אתר המסחר nnn.co.il, שהופעל על ידי כריסטופר ווינפילד מפלורידה, שסגר את שעריו לאחר שנמאס לו לעבוד עם ישראלים, "המתנהגים כמו חיות ברבריות", כהגדרתו.

   

  גם אם אין מסכימים עם מדיניות זו, של "ענישה קולקטיבית", קשה להשתחרר מהרושם כי "הישראלי המכוער" מגביר את נוכחותו ברשת, ואם לא ינקטו צעדי מנע נגד התופעה (למשל, הסברה אינטנסיבית ואמצעים אחרים) יגלו גולשים ישראלים כי בשל ההתנהגות השלילית של מעטים (או רבים, במקרה הזה), נחסמים בפניהם חלקים גדלים והולכים של הרשת.

   

  תופעה זו ראויה להתייחסות של כל הגורמים הרלוונטיים, כולל משרד החינוך, ספקי האינטרנט ואיגוד האינטרנט הישראלי, על מנת שיטפלו בה עוד בשלב מוקדם זה, בטרם תגדל למימדים מבהילים.

   

  הדיווח הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים הורנשטיין
  אין כניסה לישראלים
  צילום: חיים הורנשטיין
  מומלצים