שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הנשים פנו לבג"ץ; גביע הטוטו בשבת בסכנת ביטול

  בג"צ הוציא צו מניעה כנגד חתימה על הסכם העברת כספים לקבוצות כדורגל הגברים, עקב אי תקצובן של קבוצות נשים. הטוטו מאיים לבטל המחזור בשבת. עקב מחסור במימון, מחזיקת גביע הנשים מכבי חולון לא תוכל לצאת לליגת האלופות

  בית המשפט הגבוה לצדק הוציא היום (ג') צו ביניים, המונע מהמועצה להסדר ההימורים בספורט ומההתאחדות לכדורגל לחתום על הסכם ארוך טווח, לפיו תעביר המועצה כספים לקבוצות בליגות הבכירות בלבד, ולהתאחדות עצמה.

   

  צו הביניים ניתן במסגרת עתירה שהגישו קבוצות הנשים, בו טענו לאפליה אותה נוקטת המועצה בחלוקת תקציביה לקבוצות הכדורגל, במסגרתה לא העבירה ולו שקל אחד למועדוני נשים.

   

  בתגובה, הודיעה המועצה להסדר ההימורים בספורט כי היא מתכוונת לבטל את מחזורי גביע הטוטו, הראשון שבהם כבר בסוף השבוע הקרוב, מכיוון שללא ההסכם שהיה אמור להיחתם, לא יוכלו הקבוצות לקבל תמורה על השתתפותן במפעל. בטוטו אף איימו לתבוע את מגישי העתירה, בגין הנזקים שנגרמו עקב צו הביניים.

   

  במידה ומחזור גביע הטוטו אכן יבוטל, במועצה מתכוונים לכלול בטופס הטוטו הקרוב משחקים מליגות אירופיות.

   

  בנוסף, עקב המחסור בכספים, עלול להיגרם נזק בלתי הפיך לכדורגל הנשים, שכבר נמצא במצב אנוש. במידה ולא תגייס משאבים לכך, מחזיקת גביע המדינה, מכבי חולון, לא תצא למשחקי הבית המוקדם של ליגת האלופות האירופית לנשים, האמורים להיערך בפולין. משמעות אי ההופעה היא הרחקה למשך שלוש שנים של כל קבוצת נשים מישראל מהשתתפות במפעל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים