שתף קטע נבחר

בנצר חזני יחזירו את הנשק - עטוף בסרט כתום

כדי להזים את ה"שמועות המרושעות" כי בכוונתם להשתמש בכלי נשק במהלך הפינוי. יערכו מחר תושבי נצר חזני טקס בו יחזירו לצה"ל את כלי הנשק והציוד האישי - עטוף בסרטים כתומים. רכז הביטחון ביישוב: "מציגים אותנו כפושעים וקרימינלים, ואנו מוכיחים את ההפך הגמור"

תושבי ההתנחלות נצר חזני שבגוש קטיף צפויים להצטרף מחר (ה') ליישובים נוספים בהחלטה להחזיר את כלי הנשק שהם מחזיקים. המטרה: למנוע הימצאות כלי נשק באזור בעת פינוי היישובים. מחר לפנות ערב יקיימו בני היישוב טקס מיוחד, שבו יחזירו את כלי הנשק של כיתת הכוננות וכלי נשק נוספים שבידיהם. זאת לדבריהם כדי להזים "שמועות מרושעות לפיהן יש כביכול תוכניות להשתמש בנשק הזה במהלך הפינוי".

 

סמוך לשעה 18.30 יתאספו במרכז נצר חזני חברי כיתת הכוננות של ההתנחלות על ציודם האישי; רובים, אקדחים אישיים ואפודי מגן. את הציוד, מעוטר בסרטים כתומים, ימסרו חברי הכיתה לרכז הביטחון, יורם צור, וזה אמור להעבירו לצה"ל.

 

יורם צרורי, רכז הביטחון ביישוב, אמר ל-ynet: "מחר נחזיר את כל כלי הנשק - הציוד הצבאי וכלי הנשק האישיים, כולל אקדחים. מבחינתי הדבר אומר שלא תהיה יותר כל שמירה ביישוב והאחריות עוברת במלואה לצבא. אנו עושים זאת כדי למנוע כל פרובוקציה מצד גורמים משטרתיים או ממשלתיים.

 

"למרות כל הבוץ ששופכים עלינו כשמציגים אותנו כפושעים וקרימינלים, אנו מוכיחים בדיוק את ההפך הגמור", אומר צרורי. "יש לנו את הקווים האדומים שלנו: לא יישפך כאן דם, אפילו ידחפו אותנו לפינה כמה שרוצים. לא ננבל את הפה ובטח שלא נרים יד על חייל. החשש שלנו הוא שתצא פרובוקציה מכוונת מצד הממשלה ואת זה אנו מעוניינים למנוע".

 

על היוזמה הראשונית להחזרת כלי הנשק חתום חבר הכנסת אפי איתם, שעבר זה מכבר להתגורר בנצר חזני והחתים רבנים ואישי ציבור על אמנה שמטרה להביא להחלטה גורפת על איסוף הנשק - בכל יישובי גוש קטיף.

 

לדברי איתם, "ההחלטה להפקיד מרצון כלי נשק מסמלת את טוהר המאבק ועוצמתו המוסרית. תושבי הגוש הם סמל ומופת לאנשים שומרי חוק, בעלי אחריות עליונה לאחדות העם. על פי היכרותי עם תושבי היישובים, כולם ינהגו כך מתוך האחריות, האצילות ואורך הרוח שגילו המתיישבים במשך ארבע וחצי השנים האחרונות, מאז שנפתחה מלחמת הטרור ומאז שניחתה גזירת הגירוש על ראשם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נצר חזני. שמועות מרושעות
צילום: לע"מ
צילום: אלכס קולומויסקי
מאחורי היוזמה. אפי איתם
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים