שתף קטע נבחר

במקביל לעצרת: מטען דמה וחסימות כבישים

מתנגדי ההתנתקות מבקשים לנצל את ריכוז השוטרים הגדול בדרום ולהבעיר את שאר כבישי הארץ. כביש ירושלים-תל אביב נחסם לתנועה למשך מספר דקות סמוך למחלף שורש לאחר שהובערו בו צמיגים ואילו במוקד אחר סמוך לעיר נעצר אדם שניסה לחסום כבישים עם כמה מחבריו

אנשי הבית הלאומי הבטיחו - וקיימו: בעוד אלפי שוטרים פועלים בדרום, מנסים מתנגדי ההתנתקות לפעול בשאר חלקי הארץ. משטרת ירושלים עצרה הערב (יום ד') פעיל ימין שביקש לחסום יחד עם חבריו כביש הסמוך ליישוב טלז סטון שליד ירושלים.

 

מוקדם יותר הבעירו פעילי ימין אחרים צמיגים ליד מחלף שורש שבכביש ירושלים-תל אביב. במקום נרשמו עומסי תנועה כבדים וכוחות משטרה הוזעקו לאזור.

 

ברמלה, הוזעקו חבלני משטרה לבחון תיק חשוד ממנו ביצבצו חוטים ברחוב א.ס לוי ברמלה, גילו שמדובר במטען דמה שהניחו מתנגדי ההתנתקות. בתיק נמצאו סרט כתום ופתק עליו נכתב: "ההתנתקות תתפוצץ לכם בפנים".

 

מתנגדי ההתנתקות מבקשים לנצל את העובדה שאלפי שוטרים ואנשי ביטחון ירדו לדרום ו-13 אלף מהם הוצבו כדי למנוע את מעבר המפגינים לתוך גוש קטיף. הרעיון - לפעול בשאר הארץ מתוך מחשבה שמיעוט השוטרים לא יוכל להתמודד עם החסימות. 

 

ב"בית הלאומי", שאירגן חסימות בעבר איימו כבר בשבוע שעבר לחסום כבישים בכל הארץ, וקראו לציבור לצאת לכבישים במקביל לעצרת: "אנו קוראים לכל הציבור שלא יורד דרומה עם מועצת יש"ע, לרדת לכבישים ביום רביעי ב-17:00 למשך כשעה, ולאחר מכן להצטרף לאחים הנעים דרומה לגוש קטיף", אמרו אנשי "הבית הלאומי" והוסיפו: "מאחר והשוטרים יהיו בדרום, לא יהיו שוטרים לעצור את החוסמים".

  

הארגון גם קרא למתנגדי ההתנתקות להגיע לעצרת בשדרות תוך שהם נעים במרכז הכביש. וזו היתה התוכנית עליה הכריזו: "לבני הנוער אנו קוראים לרדת דרומה לגוש קטיף במרכז הכביש, או לפחות במסלול הימני של הכביש, עד שהשוטרים יבינו כי הפקודה בלתי חוקית בעליל ויאפשרו לרבבות להגיע לשדרות ומשם לכיסופים ולגוש הנצור.

 

"בעזרת השם, האיומים, הלחץ הפסיכולוגי, והטור בן מאות המטרים של נהגים מצפצפים שיווצר אחריך - השוטרים יקרסו ויבינו כי אין שוטר שיעז לעצור את עם ישראל!", נאמר בהודעת התנועה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תמר אברם
חסימות הכבישים (ארכיון)
צילום: תמר אברם
מומלצים