שתף קטע נבחר

הקצין נדהם: אחותו נעצרה כשניסתה להסתנן

בין העצורים שהסתננו לניסנית היתה גם אחותו הקטנה של אחד הקצינים המשרתים בגזרה ("עוד נדבר על זה בבית") ואפילו קצינה ששירתה עד לפני שלושה שבועות כקצינת תצפית באזור. קצין בכיר אמר ל-ynet: יש עוד מסתננים שנשארו בבית הכנסת, החלטנו לחסוך מחזות של גרירה שלהם משם

משני צידי הגדר: הסתננות המתנחלים במהלך הלילה להתנחלות ניסנית שבצפון הרצועה הייתה בגדר משימה מבצעית עבור המסתננים וכוחות הביטחון, אך יש מי שמצא בתוך המהומה פן אישי וטעון הרבה יותר. אחד הקצינים המופקד על הגזרה קיבל בשעות הבוקר (יום ה') שיחת טלפון מבני משפחתו, שבישרו לו כי אחותו הקטנה נמצאת בין העצורים בניסנית.   

 

 

מעצרים בארז. צילום: אילן מרסיאנו

 

השניים נפגשו בתחנת המשטרה בארז, אליה הועברו העצורים. לאחר הפגישה אמר הקצין ל-ynet: "נפגש בבית בשבת, היא תסביר לי מהיכן היא נכנסה - וביום ראשון אני אסגור את הכניסה הזאת".

 

זו לא תחושה מוזרה להיות משני צידי המתרס?

 

"התפקיד שלנו הוא לחסום, והתפקיד שלהם הוא להיכנס. כולם יודעים מי נגד מי ומה התפקיד של כל אחד".

 

האחות אמרה כי ידעה שאחיה מוצב בגזרת ניסנית ואמרה כי "זה לא הפריע לי להמשיך ולהתקדם לתוך היישוב". לדבריה, "לא כל כך רציתי לפגוש בו. אך כשנפגשנו בתחנה חיבקתי אותו חזק, כי הוא לא היה הרבה זמן בבית".

 

העצורים הובאו לתחנת המשטרה בארז באוטובוס שהוכנס אל הרחבה שמחוץ לתחנה. הבלשים קראו לכל עצור בתורו בכריזה, צילמו אותו והעלו אותו לטיולית בדרך לבית מעצר בבאר שבע. רוב העצורים שהגיעו לאזור מרמת הגולן, נראו עייפים ומותשים מליל ההסתננות.

 

בין העצורים הייתה גם מתת רוזנפלד, בת 21, שעד לפני שלושה שבועות שימשה כקצינת תצפית בניסנית. רוזנפלד סיפרה ל-ynet כי אם הייתה בתצפית הלילה לא הייתה מונעת ממתנגדי ההתנתקות להיכנס לניסנית: "אם הייתי יודעת שזה החבר'ה שלנו - אז תיכנסו בשמחה. אם אלה מחבלים אז צריך להרוג אותם".

 

לדבריה, היא סך הכל רציתה להיכנס לשטח של ארץ ישראל: "כשהייתי על מדים התאפשר לי ועכשיו, כשאני על אזרחי, מסרבים שניכנס ליישוב. אותם מדים שלבשתי", אומרת רוזנפלד, "מגרשים עכשיו את המשפחה והחברים שלי ולא נותנים לאחיי לעבור". לשאלה האם שירותה בעזה סייע לה במהלך ההסתננות, סירבה רוזנפלד להשיב.

 

מרבית העצורים היו בני נוער, אך היו ביניהן גם מי שהציגו עצמן  כ"זקנות המסתננות". מדובר בשתי אחיות בתי-חולים במקצוען, מצפון הארץ. "היה גדול

 בלילה", הן אומרות בהתרגשות, "הגענו על תקן האחיות בחבורה והפעולה בלילה הייתה מרגשת וחשובה". אך השתיים לא חזרו לגמרי לימי הנעורים ולא שוכחות כי יש להן משרה לדאוג לה, "רק אל תציין את שם בית החולים", הן מבקשות, "שהבוסית שלנו לא תקבל התקף לב". 

 

ההצלחה של כוחות הביטחון במעצר המסתננים בניסנית הייתה חלקית בלבד וחלק מהמסתננים עדיין נמצאים בבית הכנסת ביישוב. בסך הכל נעצרו במהלך הלילה 135 פעילי ימין בארז. קצין בכיר אמר ל-ynet כי "אנו יודעים עליהם. אפשרנו להם להתפלל בבית הכנסת כדי לחסוך מחזות של גרירה מתוך בית כנסת. אבל לא נוותר, ובהמשך נוציא אותם משם". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
משני צידי המתרס בארז
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
המעצרים בארז
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
בדרך למעצר
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
המסתננים שנתפסו
צילום: צפריר אביוב
מומלצים