שתף קטע נבחר

כמעט מכות בכנסת: דוד טל תקף את רן כהן

בראיון שהעניק הבוקר כינה רן כהן את דבריו של ח"כ אריה גמליאל "דברי בלע חומייניסטים". דוד טל, שזעם על הדברים, התנפל על כהן במליאת הכנסת והשניים היו קרובים לתגרה אלימה

האלימות בכנסת מגיעה לשיאים חדשים - הבוקר (יום ד') התנפל ח"כ דוד טל (ש"ס) על ח"כ רן כהן (מרצ) והשניים היו קרובים לתגרת ידיים אלימה.
ח"כ כהן עמד ליד דוכן מזכיר הכנסת באולם המליאה, כאשר ח"כ טל ניגש אליו, תפס בזרועו בחוזקה, טילטל אותו וגידף אותו לעיני כל הנוכחים באולם. "הוא תפס את כתפי הימנית בכוח", משחזר ח"כ כהן המותקף, "והתחיל לקלל אותי 'מסית' ו'צבוע'. היו שם ממש קללות וגידופים. חבל שהוא עשה את זה, כי אני דווקא מעריך אותו. הוא לא נראה לי אחד שתוקף, אבל מה שעשה היום היה אלים".
כעסו של ח"כ טל על ח"כ כהן נבע מראיון, שקיים בבוקר כהן בגלי צה"ל. כהן התייחס לדבריו של ח"כ אריה גמליאל שכינה את בית המשפט העליון "אליטה אשכנזית". כהן טען כי מדובר בהתבטאות נוסח חומייני. "אמרתי בתכנית הבוקר שהדברים של ח"כ גמליאל הם דברי בלע ושטנה מבית מדרשו הערכי של חומייני שמעולם לא הכיר בשלטון החוק, ערך האדם והדמוקרטיה", אומר כהן.
ח"כ טל זעם על הדברים, משום שסבר שהוא מאשים את ש"ס כולה בחומייניזם. "זו היתה הבעת מחאה נגד רן כהן", אומר טל בתגובה. "הוא קורא לנו פעם אחר פעם בשמות גנאי ומנבל את פיו כנגד חברי ש"ס ועושה הכללות. הפעם הוא קרא לנו חומייניסטים. דיברתי איתו אמנם בטונים גבוהים אולם ללא כל כוונת פגיעה".
לאחר התקרית אמר כהן "אני לא צריך להתנצל, אבל הראיתי לטל את תמליל הראיון ובו עשיתי אבחנה ברורה בין ש"ס לחבר הכנסת גמליאל. הוא פשוט לא הבין אותי". כהן הוסיף כי "אני כבר 16 שנה חבר כנסת, עברתי הרבה מלחמות פוליטיות קשות אבל אני מודה שהייתי המום מהמתקפה הזו. כבר עברו כאן הרבה ביריונים אבל אף אחד לא התנפל עלי בצורה כזו. אני חושב שמה שקומם את טל היא העובדה שלראשונה בראיון שהתקיים איתי הוזכרה העובדה שאני ממוצא מזרחי - ובכל זאת אמרתי את מה שאמרתי. אף אחד לא יעצור אותי מלומר את האמת שלי".
המתיחות בין חברי הכנסת מש"ס לשאר סיעות הבית החלה עוד לפני התקרית האלימה, על רקע בקשה של תנועת ש"ס להקפיא את דיוני המליאה, בעת פגישתם עם הרב עובדיה יוסף, לאחר מתן גזר דינו של אריה דרעי. למורת רוחם, בקשם נדחתה.

לפנייה לכתב/ת
ארכיון ידיעות אחרונות
המום מהתקרית. רן כהן
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים