שתף קטע נבחר

סוף הצעדה: השוטרים עוזבים את אופקים

רק כמה מאות פעילים נותרו באופקים, ואף שמועצת יש"ע עדיין מצהירה שהמאבק לא תם - החליט מפקד המחוז הדרומי לשחרר את מרבית כוחות המשטרה ומג"ב מהעיר. בכך בא לסיומו בקול ענות חלושה שלב זה של מחאת מתנגדי ההתנתקות. אבל ראשי מועצת יש"ע טוענים שזה לא הסוף ושינסו לארגן הערב מצעד מכוניות שיסעו לכיוון רצועת עזה מכמה נקודות בדרום

תם ולא נשלם: מפקד המחוז הדרומי של המשטרה, ניצב אורי בר-לב, הורה אחר הצהריים (ב') לשחרר את מרבית כוחות המשטרה ומג"ב שהוצבו באופקים וסביבה. זאת, בעקבות הערכת מצב לפיה המספר המועט של המתנחלים לא יאפשר להם קיום הפרות סדר המוניות באזור אופקים. אולם ראשי מועצת יש"ע מתכוונים לנסות ולצאת במכוניות לכיוון רצועת עזה מנקודות שונות בדרום, והמשטרה ערוכה למנוע מהם את ההגעה.

 

  

בכך הסתיימו אירועי המחאה באופקים, למרות שבסוף השבוע יישארו באופקים ובשדרות גרעין קטן של פעילי ימין, שישהו בבתי משפחות. במועצת יש"ע מתכוונים להביא את אירועי המחאה לשיא באמצע השבוע הקרוב.

 

כוחות משטרה, מג"ב וצה"ל עדיין נותרו בכוננות סביב לרצועת עזה, מחשש שהמתנחלים החליטו לא להמשיך לפרוץ ברגל לכיוון גוש קטיף, אלא לנקוט בדרך פעולה של - הפניית כלי רכב לעבר מעבר כיסופים,

 

יותר מאוחר יכנסו ראשי מועצת יש"ע את כמה מאות הפעילים שנשארו בפארק אופקים. ראשי יש"ע צפויים להודיע להם לעלות על המכוניות, לתת להם מפה, לסמן להם דרכי גישה לעבר מעבר כיסופים. כלי רכב נוספים אמורים לצאת גם ממקומות שונים ברחבי הארץ

 

מועצת יש"ע מתכוונת להשאיר גרעין מצומצם מאוד של אנשים באופקים ובנתיבות, שיעשו את השבת ומתחייבת לא לפעול במהלך השבת, ולמעשה תבקש לחדש את המאבק שלה ביום ראשון בתחילת שבוע הבא.

 

ולרשטיין: אנחנו ממשיכים במאבק

 

מוקדם יותר אמרו מנהיגי המאבק, שהערב בכוונתם לחדש את המאבק בתוכנית ההתנתקות. ל-ynet נודע כי אחת החלופות שנבחנו לפעולה היא להסיע פעילים רבים בכלי רכב לגוש קטיף בדרכים-לא-דרכים. במועצת יש"ע מתכננים ששיאו של המאבק יתקיים באמצע השבוע הבא. ולמרות התוכניות הגדולות, בשטח הדברים נראים אחרת - בפארק אופקים ישנם רק כמה אלפי פעילי ימין שנראים מעולפים על רקע החום הכבד, אחרי שלושה ימים בשטח.

 

בתוך כך ל-ynet נודע כי בין החלופות שנשקלו במועצת יש"ע: נסיעה של כ-1,000 כלי רכב לכיוון מעבר כיסופים, כאשר ההנהגה תורה לאנשיה לעזוב

את אופקים והם יקבלו מפות ומסלולים בדרכים לא מסומנות, על מנת להגיע למעבר כיסופים. ההערכה היא כי הוראה כזו תקשה מאוד על הצבא והמשטרה לעצור את פעילי הימין.

 

חלופה אחרת היא יציאה של מתנגדי הפינוי מאופקים בצורה רוחבית והליכה בשורה אל תוך השדות אשר תקשה גם על הצבא והמשטרה. אופציה שלישית היא נסיעה בארבעה ראשים (קבוצות) לעבר מעבר כיסופים.

 

על האפשרות שהמשטרה תפנה כבר היום את המפגינים מפארק אופקים אמר ולרשטיין: "שינסו לפנות אותנו, אם הם יפנו אותנו מכאן - אנחנו נלך לאופקים". עוד אומר ולרשטיין: "ציבור הולך אבל גם ציבור בא, אנחנו נהיה פה גם בשבת, אנחנו ממשיכים במאבק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
לינת הלילה בצומת פדויים
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
בר לב. הורה לפזר את השוטרים
צילום: ירון ברנר
צילום: רוני סופר
שוטר באופקים, היום
צילום: רוני סופר
צילום: ירון ברנר
מפגינים מול השוטרים
צילום: ירון ברנר
אופקים, אתמול
צילום: איי פי
מומלצים