שתף קטע נבחר

בניצן מוחים: "המפונים לאשקלון מקבלים יותר"

הממשלה אישרה מענק נוסף של 30 אלף דולר למתנחלים שיעברו לאשקלון. זאת, בנוסף לפיצוי המוענק לכל המפונים. את תושבי ניצן זה מרתיח. "לא נוותר", הם אומרים

רק לפני ימים ספורים הגיעו ראשוני המתנחלים המפונים לאתר הקרווילות בניצן וכבר החלה המחאה. בימים האחרונים נועדו כמה הדיירים החדשים במקום והחליטו להחתים את התושבים על עצומה בדבר מה שהם מכנים כ"אפליה של התושבים בניצן לעומת תושבי האזורים האחרים".

 

 

זעמם של התושבים התעורר בעקבות ההחלטה לפיה מי שיתגורר בניצן לא יוכל לקבל את מענק 30 אלף הדולרים שהובטח לכל מתנחל שיעבור לאשקלון. זאת, בנוסף לפיצוי המוענק לכל המפונים.

 

תושבי ניצן הממורמרים פנו בנושא למנהלת ההתנתקות ותבעו לשנות את ההחלטה, אך שם נמסר להם כי מדובר בהחלטת ממשלה. "אנחנו מתכוונים להיאבק על זה", אמר ל-ynet עמוס כלפון, דייר חדש בניצן. לדבריו, "זו פשוט אפליה. אנחנו עדיין לא מעכלים את העובדה שניתקו אותנו מבתינו".

 

עוד אמר כלפון כי "צריך להבין שאנחנו חיים כאן בתנאים לא קלים, בקרווילות קטנות מאוד. כעת אנחנו מעבירים עצומה בין כל התושבים שיבואו לגור בניצן וזו רק תחילתו של המאבק. אנחנו לא נוותר, כי מי שהולך לאשקלון מקבל כל מני הטבות".

 

ראש עיריית אשקלון, רוני מהצרי, פועל בחודשים האחרונים להבאתם לעיר של כמה שיותר מתושבי גוש קטיף. חלק מהמתנחלים העדיפו לעבור לניצן, קבוצה גדולה צפוייה לעבור ליד-בנימין וקבוצה גדולה נוספת נותרה בגוש קטיף. על קבוצה זו מתנהל קרב איתנים בין מהצרי לבין אנשי מועצת חוף אשקלון, שרוצים אף הם לקלוט את המתנחלים בתחומם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
קרווילות בניצן
צילום: איי פי
מומלצים