שתף קטע נבחר

צילום: חגי אהרון

סיפורו של השוטר שגונן על הרוצח בעודו בחיים

תשעה שוטרים נפצעו בשפרעם, לאחר שהגנו בגופם על המחבל עדן נתן זאדה, ובמהומות שפרצו מחוץ לאוטובוס. סגן קצין החבלה במרחב גליל, פקד איתן אוחנה, גונן בגופו של זאדה בעודו בחיים: "עשינו הכל כדי למנוע מהאנשים סביב לפרוץ לאוטובוס ולפגוע בו"

סגן קצין החבלה במרחב גליל, פקד איתן אוחנה, היה בין אנשי המשטרה שהגיעו ראשונים לזירת הפיגוע בשפרעם. הוא גונן בגופו על המחבל, עדן נתן זאדה, לפני שההמון הרג אותו. לאחר כ-45 דקות באוטובוס, נפצע פקד אוחנה. "נפגעתי בראש מחפץ שהושלך לעברי. לא ברור לי אם מדובר באבן או במשהו אחר. התפניתי למרפאה קרובה, שם חבשו אותי, ומשם פוניתי לבית החולים רמב"ם". תשעה שוטרים נוספים נפצעו בניסיונם להגן על עדן נתן זאדה ובמהומות.

 

"כאשר מתרחש פיגוע, עלינו לבדוק שאין במקום מטעני חבלה או רימונים, ואם יש כאלה, עלינו לנטרל אותם. במקרה הזה גילינו די מהר שאין במקום מטעני חבלה, ואז התפנינו לתפקד כשוטרים רגילים ולעשות מה שצריך כדי לעזור", סיפר פקד איתן אוחנה והבהיר בשיחה עם ynet שעדן נתן זאדה היה בחיים, כאשר גונן עליו.

 

"זה היה אירוע לא קל. כאשר הגענו, היורה שכב על הרצפה, ואנחנו עשינו הכל כדי למנוע מהאנשים סביב לפרוץ לאוטובוס ולפגוע בו. אני מעריך שהיו שם מאות. היינו צריכים לרוץ מחלון לחלון כדי להרחיק את האנשים. הם ניסו להיכנס ואנחנו דחפנו אותם בידיים בחזרה", 

 

מאות בני משפחה מודאגים המתינו בכניסה לבית החולים רמב"ם בחיפה בעת שנפגעי האירוע בשפרעם טופלו בחדר המיון. מוסטפה בעדיה, אביה של שעבאן בעדיה סיפר כי בתו בת ה-21 הייתה בדרכה הביתה מהטכניון, שם היא לומדת שנה שנייה הנדסה אזרחית.

 

בתי אמרה: הוא כיוון לי נשק לראש

 

"היינו בבית, כשלפתע קיבלנו צלצול טלפון בו נמסר לנו שהיה פיגוע בשפרעם, ובתנו נפצעה והיא בבית החולים בחיפה. מיהרנו לכאן, היא לא סיפרה לי הרבה. רק אמרה שהאיש כיוון לה נשק לראש. היא חזרה על זה כל הזמן, 'הוא כיוון לי נשק לראש, הוא כיוון לי נשק לראש'", סיפר האב.

 

החובש שהגיע ראשון לזירת האירוע סיפר שהיה שם לגמרי במקרה, בשל אזעקת שווא על תאונה שאירעה בכניסה לשפרעם. "למרות שהגענו זמן קצר לאחר האירוע, כבר היו במקום מאות אנשים ובקושי הצלחנו להתקרב. מיד כשהגענו פתחו את הדלתות של האמבולנס מאחורה והכנסנו שלושה פצועים, בהם גבר שסבל מכוויות בידיו. הוא סיפר שאחז ברובה ונאבק עם היורה במהלך האירוע באוטובוס, וכך ספג את הכוויות בידיים".

 

חברו של נהג האוטובוס, שנרצח בפיגוע, הגיע לבית החולים לבקר קרובת משפחה שנפצה באירוע. החבר, אף הוא נהג אגד, פגש את הנהג שנרצח זמן קצר לפני שיצא לנסיעה בתחנת מרכזית המפרץ. "זה קו שנוסע בשעות האלה ומאוד עמוס בסטודנטים שחוזרים מחיפה. הקו יוצא ממרכזית המפרץ ועובר בקריית אתא וממשיך לשפרעם דרך בית הספר לשוטרים. לפי מה שהבנתי מהנוסעים האחרים, הבחור שפתח בירי עלה באמצע הדרך. כאשר הגיעו לשפרעם, הנהג הבחין בחזותו הדתית, ואמר לו שיכול להיות שטעה באוטובוס, ואז פתח האיש ביריות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
האוטובוס לאחר הרצח
צילום: חגי אהרון
צילום: חגי אהרון
כוחות רבים זרמו למקום
צילום: חגי אהרון
צילום: חגי אהרון
ניסו לגונן בגופם וספגו אבנים
צילום: חגי אהרון
צילום: חגי אהרון
האוטובוס מוקף בהמון
צילום: חגי אהרון
מומלצים