שתף קטע נבחר

צילום: חגי אהרון

הפגנת הימין נפסקה - "בגלל האירועים בשפרעם"

קבוצות של צעירים מתנגדי התנתקות הגיעו הלילה לצמתים המרכזיים בדרך לגוש קטיף, נבלמו שם ע"י כוחות הביטחון, והחלו להטיף להם את תורתם. ח"כ אורי אריאל שליווה את הצעירים הודיע להם לאחר זמן קצר כי ההפגנה תיפסק לבקשת כוחות הביטחון לאור הרצח בשפרעם

לא הפגנות המחאה שנערכו בימים האחרונים בדרום ולא הפיגוע הרצחני בשפרעם עצרו אמש (ה') את מתנגדי תוכנית ההתנתקות מלנסות ולהפגין נוכחות בשטח ולהציג כוונה להגיע לגוש קטיף.

 

בשעות הלילה הגיעו עשרות צעירים אל הצמתים המרכזיים בדרך לגוש קטיף, ושם כצפוי נבלמו ונעצרו על ידי כוחות משטרה וצבא המוצבים לאורך צירי התנועה. לצומת רעים הגיעו בסביבות השעה אחת עשרה בלילה קבוצות של מתנגדי הנסיגה מעזה כשתיקים גדולים על גביהם, חולצות כתומות על גופם ושירי הלל לצה"ל ולחייליו בפיהם.

 

 

אחרי שמתנגדי ההתנתקות נעצרו, הם פתחו בשירה ובדברי מתק לעבר החיילים, דוגמת "אוהבים את צה"ל" ודברים דומים. מתנגדי ההתנתקות גם לא פיספסו את ההזדמנות לעמוד מול החיילים הרבים שהוקפצו למקום ולהמשיך בשטיפת המוח הרגילה, שכוללת "הבהרות" על מהי פקודה בלתי-חוקית ועל אי-חוקיות הנסיגה והגירוש מעזה, כהגדרתם.

 

החיילים והקצינים שמעו והבהירו פעם אחר פעם כי למרות הצער הגדול, הפקודות יבוצעו והמשימה תבוצע גם כן.

 

ח"כ אורי אריאל, שליווה את הצעירים הודיע להם זמן קצר לאחר שהגיעו למחסום הצה"לי שבין צומת רעים לצומת גמא, כי לבקשת כוחות הביטחון והמשטרה ההפגנה תיפסק ותימשך בשבוע הבא. אריאל הסביר כי אין בכוונתם להקשות על פעולת המשטרה בעקבות הרצח בשפרעם. אט אט התפזרו המפגינים צפונה, מי בטרמפים ומי בדרכים אחרות. גם בצומת גמא נעצרה קבוצה קטנה של צעירות שרצתה לעשות את דרכה לגוש קטיף.

 

בין עשרות המפגינים התקבצו בצד הדרך בצומת רעים גם קבוצה של נערות מפסגות. אחת מהן, יעל בת 16 וחצי, סיפרה ל-ynet שהיתה בדרך למסיבת

אירוסים של חברה טובה בגני טל. לטענתה, "בתחילת השבוע קיבלנו אישור ממרכז ההיתרים לקבוצה של 13 אורחים למסיבה, להיכנס לגוש אבל הבוקר קראתי את העיתון והאישור בוטל בגלל האירועים האחרונים".

 

חברתה סיפרה שהן מתכוונות להשאר ללון בצומת ומסרבות לשוב ללון באופקים. שני נערים אחרים, בני 14 ו-15, התווכחו עם המג"ד האחראי על הגזרה ואמרו לו שהם לא מתכוונים לסגת מהמקום. המג"ד הגיב להם בתקיפות: "אתם חוזרים לישון באופקים הלילה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
המפגינים מבהירים מהי פקודה לא חוקית
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
החיילים: הפקודות יבוצעו
צילום: ירון ברנר
מומלצים