שתף קטע נבחר

עיתוני המגזר הערבי: "גולדשטיין ה-2 היכה בשפרעם"

עיתוני המגזר הערבי התמקדו כולם בפיגוע בשפרעם. אחת הנוסעות באוטובוס סיפרה: "צלצלתי בפעמון. כשהאוטובוס עצר ופתח את הדלת שמעתי את קול הירייה הראשונה, ואחר כך ירייה נוספת, וברחתי. זהו מעשה ברברי שאיש אינו יכול לקבלו". אחד העיתונים אף ציין כי לטענת מקורות ישראלים "מבצע הפיגוע היה ידוע לשב"כ שעקב אחריו, דבר הנחשב לכישלון עבור השב"כ הישראלי"

מהדורות סוף השבוע של עיתוני המגזר הערבי עסקו כולן בפיגוע שאירע שלשום (יום ה') בשפרעם.

 

פנורמה

 

ארבעה בני אדם נהרגו בשפרעם במהלך פיגוע טרור שביצע מתנחל יהודי קיצוני מההתנחלות תפוח. שמונה נוספים נפצעו, שלושה מהם באורח קשה. 

 

אתמול בערב אירעה תקרית ירי נפשעת באוטובוס נוסעים של חברת "אגד" בשפרעם. לאחר ששמעו התושבים המקומיים על התקרית הם התגודדו בהמוניהם מסביב לאוטובוס, החלו לזרוק אבנים וניסו להתקרב למבצע הירי שסירב לצאת מהאוטובוס. כל הדרכים המובילות לשפרעם נסגרו. 

 

"כשעליתי לאוטובוס בקריית אתא, החייל הרוצח היה לפני. כשיצאנו מקריית אתא, ביקש הנהג מאחד הנוסעים לומר לחייל להגיע אליו. החייל לא נענה לבקשת הנהג ונשאר לשבת במקומו. כאשר הגענו לשפרעם, הוא הלך לנהג והחל לדבר איתו", סיפרה איבתיהאג' סלאמה, ניצולה מהאוטובוס. "כשהגענו למכן (הרחוב בו אירע הפיגוע), צלצלתי בפעמון. כשהאוטובוס עצר ופתח את הדלת שמעתי את קול הירייה הראשונה, ואחר כך ירייה נוספת, וברחתי לכיוון חנות סמוכה. זהו מעשה ברברי שאיש אינו יכול לקבלו". 

 

"הייתי במרחק של כחמישים מטר מהאוטובוס והייתי מהראשונים שהגיעו אליו", סיפר יאסר אבו שאח. "אשתי שמעה את קול הירי וקראה לי. ראיתי מראה מזעזע – שלושה הרוגים ובהם הנהג. הם מתו מייד. ניסינו לסייע לפצועים עד שהגיעו צוותי ההצלה והמשטרה. אנחנו לא רגילים לדבר מהסוג הזה. האנשים הושפעו מאוד ממה שראו". 

 

ראש עיריית שפרעם, עירסאן יאסין, הוסיף: "זה אירוע כואב מאוד. קיצוני ימני פגע בתושבי שפרעם, הרג חפים מפשע ופצע אחרים. זה מעשה נפשע. אני קורא לממשלת ישראל לשים קץ לקיצוניים שפועלים לפגוע בחיים המשותפים במדינה הזאת. זה תקדים חמור ואנו מצפים שממשלת ישראל תשים קץ לפעולות מהסוג הזה. אנו שלוש עדות שחיות יחד בשפרעם באהבה ובשלום. הפושע הזה, שנכנס לשפרעם, מצא את מותו ותושבי שפרעם עשו את מה שראו לנכון". 

 

כול אל-ערב

 

הטרוריסט רב המרצחים גולדשטיין השני ביצע את הטבח בשפרעם. עד לשעת סגירת הגליון נודע על לפחות ארבעה אזרחים שנהרגו בעיר ועל אחרים שנפצעו באורח קשה בטבח שביצע טרוריסט, רב מרצחים ופושע מהתנחלות הכיבוש תפוח שבגדה המערבית. לפי מקורות ישראלים רשמיים, המחבל ערק לפני שנה מהצבא. יצויין כי מתנחלי תפוח הם המתנחלים הקיצוניים והטרוריסטיים ביותר ומהם יצא רב המרצחים ברוך גולדשטיין, מבצע הטבח בחברון בפברואר 1994. מקורות עיתונאיים ישראלים מסרו כי מבצע הפיגוע היה ידוע לשב"כ שעקב אחריו, דבר הנחשב לכישלון עבור השב"כ הישראלי. אותם מקורות לא שללו הקמת ועדת חקירה רשמית בעקבות כישלון השב"כ. בנוסף, מסרו מקורות כי הציבור הזועם הצליח להרוג את הפושע.

  

א-סינארה

 

לפחות ארבעה הרוגים ועשרות פצועים באורח קשה בטבח נורא שביצע חייל מתנחל בתוך אוטובוס. חייל ישראלי ביצע אתמול אחר הצהריים טבח נורא בשפרעם כאשר ירה באופן חסר אבחנה על נוסעי האוטובוס אשר יצא מחיפה באמצעות רובה אם 16. לפחות ארבעה בני אדם נהרגו, בהם נהג האוטובוס, ויותר מעשרים נפצעו, חלקם באורח קשה. 

 

החייל הוא מתנחל מההתנחלות תפוח בגדה הכבושה. הוא פתח באש כאשר האוטובוס הגיע לאזור אל-עין והוא המשיך לירות עד שהאוטובוס הגיע לשכונת מירשאן בתוך העיר. החייל חבש כיפה והיה בעל פאות. 

 

לאחר שהתפשטה הידיעה על הטבח, החל הציבור הנזעם בשפרעם לרגום את האוטובוס באבנים בניסיון להעלותו באש, וזאת בידיעה שבתוכו נמצאים אנשי משטרה. כמה מאלה שהתגודדו במקום הצליחו להיכנס לאוטובוס ולחסל את המתנחל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
האוטובוס בשפרעם
צילום: איי פי
צילום רפרודוקציה: תומריקו
המחבל. עדן נתן זאדה
צילום רפרודוקציה: תומריקו
מומלצים