שתף קטע נבחר

הלווית זאדה: 2 מספידים נעצרו בחשד להסתה

שני פעילי ימין קיצוני נעצרו לאחר שלטענת המשטרה נשאו על קברו של עדן נתן-זאדה הספד המהווה הסתה. קודם למעצר, הספידו אותו חבריו ואמרו כי הם מקווים שמעשהו "ייתן השראה לעוד יהודים מסורים". עשרה פעילים נוספים עוכבו לחקירה

שני פעילי ימין קיצוני נעצרו אחר הצהרים (יום א') לאחר שלפי החשד קראו הספדים המכילים דברי הסתה על קברו הטרי של החייל הרוצח משפרעם, עדן נתן-זאדה, שנטמן בבית העלמין בשיכון המזרח שבראשון לציון. עשרה פעילים נוספים עוכבו לחקירה והשוטרים ערכו חיפושים אחר חומרי הסתה בשתי המכוניות בהן נסעו.

 

 

עוד לפני שהשניים נעצרו, הספידו חברים אחרים של נתן-זאדה ואמרו כי הם מקווים שמעשהו "ייתן השראה לעוד יהודים מסורים". אחד מהם אף הוסיף ואמר כי "הוא בטח קרא את פרשת השבוע, בה כתוב כיצד אנחנו ממשיכים לחיות בישראל. נאמר שם שכל עם זר שחי בישראל - צריך להעיף אותו".

 

 

לדבריו, "עדן קרא בתורה ולא עשה בה חשבונות ולא משא ומתן. הוא יצא למעשה נקמה, וזה קדוש".

 

מסע הלווייתו של נתן-זאדה נערך בפיקוחם של כוחות משטרה גדולים, שבאו להבטיח את הדר בלווייה, אליה הגיעו פעילי רבים מהימין הקיצוני. עשרות רבות של שוטרים במדים הוצבו על אורך מסלול הלווייה, משכונת רמת אליהו שבמערב ראשון לציון לשכונת שיכון המזרח, בא נטמן נתן-זאדה.

 

בנוסף, כוחות מוסווים של המשטרה הוצבו באזורים שמסביב לבית הקברות, על-מנת לנסות ולאתר כל פעילות חשודה.

 

בתחילה היתה אמורה הלווייתו של נתן-זאדה להיערך ביום שישי האחרון בבית העלמין, תחת אבטחה מינימלית של פקחי עיריית ראשון לציון. אולם לאחר סאגת הקבורה, במהלכה הוחלט רק הבוקר על מקום הקבורה, החליטו במשטרת מרחב שפלה לשלוח אבטחה מוגברת למקום.

 

צילום וידאו: ירון ברנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
איתמר בן-גביר בהלווייה
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
אנשי ימין קיצוני בהלווייה
צילום: ירון ברנר
עדן נתן-זאדה
מומלצים