שתף קטע נבחר

לא מאמינים לביבי: 47% סבורים שפעל ממניע אישי

בימין מרוצים מהחיזוק למחנה, בשמאל מרוצים מאפשרות לשינוי המדיניות. ומה חושב הציבור? הבשורות הרעות לשר האוצר המתפטר הן שמרבית הציבור לא מאמין שהתפטר על רקע ההתנתקות. 48% חושבים שמדובר בטעות פוליטית. הבשורה הטובה: הפער בינו לבין שרון מצטמצם

נתניהו פעל ממניעים אישיים. כך סבורים לא פחות מאשר 47% מהציבור בעקבות התפטרותו של שר האוצר, בנימין נתניהו, מממשלת שרון.

 

 

בימין מרוצים מהחיזוק במחנה, בשמאל מרוצים מהסתלקות השר, אבל איך הציבור מגיב? סקר שערך אמש (יום א') מכון "דחף" בהנהלת מינה צמח עבור העיתון "ידיעות אחרונות" מגלה כי 48% מהציבור סבורים שנתניהו ביצע טעות פוליטית כשהודיע על ההתפטרות. 46%, לעומת זאת, סבורים כי נתניהו פעל נכון. שישה אחוזים סירבו להגיב לשאלה.

 

למרות שמרביתם סבורים כי נתניהו טעה, השר הפורש מקבל דווקא חיזוק למחנהו בדמות צמצום הפערים בינו לבין שרון בהתמודדות. "אם הליכוד ינצח בבחירות הבאות, מי צריך להיות ראש ממשלה?", נשאלו הנסקרים. 38% השיבו כי שרון צריך לעמוד בראשות הממשלה ו-30% ענו את שמו של נתניהו. 30% ענו כי אף אחד מהשניים לא צריך לעמוד בראש ושני אחוזים בחרו בשניהם באותה המידה.

 

השאלה הבאה שהוצגה לנסקרים היתה: "מהי, לדעתך, הסיבה שבגללה התפטר נתניהו מהממשלה?". רוב הציבור לא מאמין להצהרת נתניהו כי התפטר בגלל ההתנתקות. מרביתם מייחסים לו מניעים אישיים. 47% ענו כי ביבי רצה להיערך להתמודדות מול שרון על הנהגת הליכוד. 29% סבורים כי לא הסכים להיות שותף לפינוי יישובים. 10% ענו כי לדעתם נתניהו הגיע למסקנה שנכשל בתפקידו כשר האוצר. 4% ניפקו סיבות אחרות להתפטרות ועשרה אחוזים לא ענו.

 

בעקבות ההתפטרות הוצגה שוב שאלת השאלות - "האם יש לבצע את ההתנתקות?". 39% סברו כי יש לעצור את הפינוי (לעומת 35% בסקר קודם). 55% ענו כי יש לבצע את הפינוי (לעומת 58% בסקר קודם). 6% (לעומת 7) ענו כי אינם יודעים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
טעות פוליטית? ביבי
צילום: דן בלילטי
מומלצים