שתף קטע נבחר

ביש"ע מתכוננים למאבק, בבית הלאומי - לחסימות

מועצת יש"ע זימנה היום מסיבת עיתונאים ובה דיווחה על הישורת האחרונה של המאבק: עצרת בכיכר רבין, תפילת ענק בכותל והמשך טפטוף של פעילים לגוש קטיף. "הבית הלאומי", לעומת זאת, איים בחסימות שיארגן הערב ב-17:00 עם דגש על אזור תל אביב תחת הכותרת: "דין נצרים כדין תל אביב"

"למה למען השם לא יעשו בחירות בחודשיים-שלושה הקרובים ואז יחליטו אם לבצע את התוכנית? אם העם לא יהיה איתנו, נבצע קריעה אבל נקבל את החלטת העם". כך אמר הבוקר (יום ב') ראש המועצת האזורית בנימין, פנחס ולרשטיין, במסיבת עיתונאים בירושלים.

 

ביום חמישי הקרוב תקיים מועצת יש"ע "עצרת שבועה" בכיכר רבין בתל אביב. "נושא הקרע בעם עומד מול העיניים. הטרגדיה שאנשים הולכים לעבור היא נוראית", הזהיר ולרשטיין. במועצת יש"ע מתכוננים לשבוע האחרון שלפני תחילת יישום תוכנית ההתנתקות ונכנסים לישורת האחרונה תוך קריאה לראש הממשלה למנוע את הקרע ולקיים לבחירות.

 

גם אנשי ארגון "הבית הלאומי" מתכוננים לשבוע של מאבק. הארגון הודיע על חסימת כבישים בכל רחבי הארץ שתתקיים היום ב-17:00 אחר הצהריים.

 

ראשי יש"ע פתחו במסיבת העיתונאים בהתייחסות להתפטרותו של שר האוצר בנימין נתניהו. "אתמול נפל דבר. זה רק מחזק את האמירה 'כן לדמוקרטיה ולא להתנתקות'. אנחנו דורשים מראש הממשלה לדחות את ההתנתקות עד לאחר הבחירות, שקרובות מאוד". השבוע מתכוונים ראשי מועצת יש"ע להיפגש עם נשיא המדינה ולהציג גם בפניו את הדרישה לחזור אל העם "טרם קריעתו". ליברמן הוסיף ואמר כי הוא מקווה שעוד שרים יצטרפו לנתניהו.

 

בהתייחסו לפעילות המתוכננת לישורת המאבק האחרונה אמר ליברמן: "אנחנו בשלב האחרון. בשבוע הבא, אחרי ט' באב, ראש הממשלה יביא לחורבן נוסף ונהיה שם בגופנו. ביום חמישי אנחנו מתכוונים לקיים עצרת ענק בכיכר רבין בתל אביב. יהיו לה מספר פנים: האחד - 'גוש קטיף אני נשבע', השני – הנחיות לשבוע הבא, והשלישי – 'כן לדמוקרטיה ולא להתנתקות'".

 

אז מה בתוכנית? במועצת יש"ע מתכוונים להמשיך ולהחדיר אנשים לתוך גוש קטיף. עד כה, כך לפי לטענתם, נכנסו 5,000 בני אדם לגוש. ביום רביעי יקיימו בכותל תפילה על פי קריאה של הרבנים עובדיה יוסף ומנחם פרוש וביום חמישי תתקיים עצרת ענק "גוש קטיף אני נשבע" בכיכר רבין. ביום ראשון, ט' באב, מתכוונים ביש"ע לקיים תפילת מנחה המונית בכותל בשעה 17:00 אחר הצהריים תחת הכותרת "לא עוד חורבן". משם יחלו לרדת לגוש קטיף ולדרום הארץ תחת הכותרת "לעזרת אחינו הגיבורים".

 

ראש מועצת גוש עציון, שאול גולדשטיין, אמר במסיבת העיתונאים: "היום אפשר להגיד – שרון אין לך מנדט. חזור לעם ותבקש מנדט חדש. אנחנו מאמינים שיש עוד סיכוי והמאבק הזה עוד אפשרי". ולרשטיין ציין כי "העצרת בכיכר רבין היא לא סתם, אלא קריאה למסירות נפש ושבועה לגוש קטיף לנצח נצחים".

 

בתוך כך נערכת המשטרה כבר היום לחסימות כבישים בכל רחבי הארץ. אנשי הבית הלאומי הודיעו כי בשעה 17:00 יחסמו כבישים ראשיים ברחבי הארץ, בעיקר באזור תל אביב, תחת הכותרת "דין תל אביב כדין נצרים". המשטרה מקיימת הערכת מצב לקראת החסימות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בשלב האחרון. ליברמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים