שתף קטע נבחר

מסגרת האשראי תתבטל אם לא תגיעו לבנק
לפי הוראת בנק ישראל, שמבטלת את האפשרות לחריגה ממסגרת האשראי שנקבעה, יש להחתים לקוח על תנאי מסגרת האשראי. למרבית הלקוחות יש כיום מסגרת, אך הם אינם חתומים על המסמכים הנדרשים
יש לכם מסגרת אשראי בבנק? מבדיקת "ידיעות אחרונות" עולה כי למרבית הלקוחות בבנק, מסגרת האשראי עלולה להתבטל ב-1 בינואר 2006. הסיבה: ההוראה החדשה של בנק ישראל, שלפיה לקוח לא יוכל לחרוג ממסגרת האשראי שנקבעה לו.

 

על פי ההוראה, יש להחתים לקוח על תנאי מסגרת אשראי. עד שהוא לא חותם, לא ניתן להעמיד לו מסגרת אשראי כלשהי. למרבית הלקוחות יש כיום מסגרת,
אך הם אינם חתומים על המסמכים הנדרשים. בעוד כשבוע הבנקים יתחילו לשלוח מכתבים ללקוחות, כדי שיגיעו לבנק. בבנקים מתקשים להאמין כי מיליוני לקוחות אכן יגיעו עד סוף השנה לסניפים.

 

כך לדוגמה, משפחה בעלת מסגרת אשראי מאושרת של 10,000 שקל, הנמצאת באוברדראפט של כ-5,000 שקל, אם לא תגיע לסניף עד תחילת ינואר, מסגרת האשראי שלה תרד לגובה אפס. כל חיוב שיגיע לחשבון - לא יכובד, דבר שעלותו למשפחה כ-100 שקל.אם תרצה המשפחה למשוך 200 שקל מהבנקט הכרטיס עלול להיבלע.

 

השאלה המרכזית היא אם הבנקים יצליחו להביא את מיליוני הלקוחות בזמן קצר לסניפים. האוצר מתכוון להוציא בעוד שבוע מכתב לבנקים, לפיו יקבלו ארכה עד סיום שנת 2006, להחתים את הלקוחות על מסגרת אשראי.

 

במהלך שנת 2006 בנקים יוכלו להעמיד באופן חד צדדי מסגרת אשראי ללקוחות, בריבית הנהוגה לגבי לקוחות בעלי מאפיינים דומים. בכך אמורה לבוא על פתרונה הבעיה הדחופה של החתמת מיליוני לקוחות על טפסים תוך פרק זמן קצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים