שתף קטע נבחר

מיקרוסופט הגיעה להסדר עם "מלך הזבלנים"

סקוט ריצ'טר, שנחשב בעבר לזבלן הגדול בעולם, ישלם לענקית התוכנה שבעה מיליון דולר בשל נזקים שגרם לה בעקבות הפצת דואר זבל

מיקרוסופט העולמית הגיעה להסדר עם הספאמר סקוט ריצ'טר והחברה בבעלותו, OptInRealBig.com, המספקת שירותי שיווק באינטרנט, לאחר שנתבעו על ידה בשל הפצת דואר זבל.

 

מיקרוסופט תבעה את ריצ'טר בדצמבר, 2003, כחלק מהמאבק הכלל עולמי שלה נגד דואר הזבל והזבלנים. באותה עת, ריצ'טר נחשב לאחר הספאמרים הובילים בעולם. אך בעקבות הפסקת פעילותו, הוא הוסר ממאגר הזבלנים הידועים של פרויקט האנטי ספאם Spamhaus.

 

בכתב התביעה טענה מיקרוסופט כי ריצ'טר וחברתו הפרו את חוקי האנטי ספאם במדינת וושינגטון וארה"ב, ואיפשרו לגורמים אחרים לשלוח דואר זבל שכלל כתובות דואר אלקטרוני מזויפות ושורות נושא מטעות כמו "fwd: we have to talk", "make sure you do this", "re: your home loan". בהודעות אלה נעשה ניסיון להסוות את זהות השולח. ריצ'טר הכחיש את כל הטענות נגדו.

 

ריצ'טר: שילמתי מחיר כבד

 

במסגרת ההסדר, ריצ'טר וחברתו ישלמו למיקרוסופט שבעה מיליון דולר. כמו כן, הנתבע התחייב להמשיך לציית לחוקי האנטי ספאם באופן מלא, כולל חוק האנטי ספאם הפדרלי, ולא ישלח דואר אלקטרוני שיווקי לאף אדם, אלא אם כן ביקש במפורש לקבלו. הוא הסכים לפיקוח שיוטל עליו ועל החברה במשך שלוש השנים הקרובות.

 

מיקרוסופט תקצה חמישה מיליון דולרים מבין סכום הפיצויים לצורך הרחבת שותפויות החברה עם ממשלות ורשויות אכיפת החוק ברחבי העולם לצורך הגברת הביטחון ברשת באמצעות הכשרה טכנולוגית, פיתוח טכנולוגיות ומחקר.

 

ריצ'טר מסר כי פרש מעסקי דואר זבל, כאשר לתביעה שהגישה נגדו מיקרוסופט הייתה "השפעה מסוימת" על ההחלטה. "בעקבות התביעה ערכנו שינויים מהותיים במדיניות משלוח הדואר האלקטרוני של החברה ושילמנו על כך מחיר כבד", הוא מסר, "אני מחויב למשלוח דואר אלקטרוני רק לגולשים שביקשו לקבל את המידע ומציית לכל חוקי האנטי ספאם. בחודש מרץ פתח ריצ'טר בהליך של פשיטת רגל בשל חובותיו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פי סי מגזין
ספאמר אחד ירד מהרשימה
צילום: פי סי מגזין
מומלצים