שתף קטע נבחר

מקימים אוהלים, נערכים למצור

מנהלת קל"ע חילקה דף הוראות המורה לתושבים בגוש קטיף להצטייד בכמות גדולה של מוצרים בסיסיים ולהיערך למצור ממושך. וברקע: בניית האוהלים המאסיבית לאלפי המסתננים לגוש נמשכת

"עלינו להיערך למצור שיימשך כשבועיים. ההערכות הן כי ממוצאי תשעה באב (יום א' הקרוב, היום שלפני תחילת יישום ההתנתקות), עלולים להיות שיבושים באספקת המים והמזון. ייתכנו גם קלקולים במערכות החשמל והטלפון". כך נכתב בדף הנחיות לתושבי גוש קטיף שחולק היום (ג') מטעם מנהלת קל"ע.

 

 

עוד נכתב בדף כי "על כל המשפחות לאגור מספר מצרכים בסיסיים בכמות שתספיק לשבועיים: שימורים, פסטה, אורז, שמן, סוכר, חלב עמיד, קרקרים, ממרחים, שקיות אשפה, נייר טואלט, נרות וגפרורים, פותחן קופסאות, פנסים, תרופות, עזרה ראשונה ושנייה ולמשפחות עם תינוקות – טיטולים, מגבונים ומטרנה". כמו כן צויין כי רצוי לאגור מי שתייה בקנקנים, ג'ריקנים ושאר מיכלים.

 

"אנו נערכים לכך שכולם יהיו שבעים ורוויים במידה סבירה ויוכלו לפעול במלוא הכוח לחיסול מזימת העקירה והגירוש", נכתב.

 

ובינתיים בגוש קטיף: "תנופת הבנייה" נמשכת

 

בתוך כך, אמרו אנשי מנהלת קל"ע ל-ynet כי כבר עתה הם לא עומדים בכמות האנשים המחפשים מגורים בגוש קטיף. לטענת אריה יצחקי, מראשי קל"ע, נמצאים עתה בגוש קטיף 4,500 "נאמני ארץ ישראל" שנכנסו באורח לא חוקי.

 

בבוקר ניתן היה לראות את תנופת הבנייה ביישוב קטיף, שבמרכז רצועת עזה. במקום נמצאים בני הישיבה ושוהים בלתי חוקיים, הבונים ביחד ארבע סוכות חדשות. זאת, בנוסף לחמישה אוהלים גדולים שעד כה לנו בהם השוהים הבלתי חוקיים. לטענת יצחקי, אנשיו מספקים לשוהים הבלתי חוקיים גם שקי שינה, מקררים, כירות גז ומזון.

 

ממנהלת קל"ע נמסר כי עד כה שופצו כ-300 דירות, קראוונים ואף דירות ששימשו פועלים תאילנדים שעזבו את הגוש. זאת, כדי לקלוט מאות משפחות ומסתננים שנכנסו לגוש.  

 

זרם התרומות לגוש אף הוא אינו נפסק. לדברי יצחקי, בימים אלה נערך קמפיין גדול להשגת התרומות עבור המאבק בהתנתקות. לדבריו, "כסף זה לא מה שחסר לנו, אנו מחכים לעוד אלפי אנשים. רק בדרך הזאת נוכל לעצור את הגירוש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני סופר
בונים אוהלים
צילום: רוני סופר
צילום: רוני סופר
מסתננים (ארכיון)
צילום: רוני סופר
מומלצים