שתף קטע נבחר

אישום: איים לפגוע בעובדים כי "הקראווילה קטנה"

לפי כתב אישום שהוגש נגד עמוס טייאר, בן 29 מניסנית, הוא איים בפגיעה בעובדי מינהלת ההתנתקות בגלל שלא נענתה דרישתו לקבל קראווילה בגודל של 90 מ"ר. הוא גם איים לפגוע בראש הממשלה ובחיילים ובשוטרים. כמו כן איים "להרוג את בני משפחתי ולהתאבד"

לבית משפט השלום באשקלון הוגש היום (ד') כתב אישום נגד עמוס טייאר, בן 29, שהתגורר ביישוב ניסנית ואמור לקבל קראווילה ביישוב ניצן. הוא נאשם באיומים, התנהגות פרועה במקום ציבורי, נזק לרכוש במזיד והטרדה - הכל בגלל גודל הקראווילה.

 

האיש נעצר לפני כמה ימים ושוחרר, ואתמול, בעקבות איומים מחודשים, הוא נעצר שוב על ידי משטרת אשקלון.

 

לפי כתב האישום, כאשר הגיע האיש בתחילת אוגוסט לאתר בניצנים ביקש לקבל קראווילה בגודל של 90 מ"ר ולא 60 מ"ר. במינהלת האתר הבהירו לו כי עליו לפנות באופן מסודר למינהלת ההתנתקות כדי שיוכלו לבחון את בקשתו.

 

האיש לא קיבל את הדברים ולפי כתב האישום הוא איים על נציג המינהלת ואמר שהינו אסיר משוקם שקשור לפשע, "חבר של בני משפחת פריניאן", וכי ימלכד את ביתו שביישוב ניסנית בחומרי נפץ וכימיקלים ויפוצץ את כל יושביו.

 

"באותו מעמד איים הנאשם בפגיעה שלא כדין בגופם של ראש הממשלה, עובדי המינהלת, חיילי צה"ל, שוטרים בכך שאמר שיפגע בכוחות צה"ל ובמשטרה 'ולא אכפת לי אם זה ראש הממשלה ולא מעניין אותי מה התוצאות ואני גם יכול לפגוע בנציג המינהלת ובעובדים נוספים של המינהלת'", נכתב. 

 

"הטיח את ראשו בקיר וגרם לחורים"

 

ארבעה ימים לאחר מכן הגיע שוב האיש למשרדי המינהלת שבשדרות ודרש את התיק שלו. כאשר התבקש על ידי המאבטח להירגע ולעזוב את המקום הוא סגר את דלת חדר הישיבות בחוזקה וסירב לעזוב את המקום. "באותו מעמד גרם הנאשם נזק במזיד בקיר גבס במשרדי המינהלת בכך שהטיח את ראשו בקיר ובקיר נפערו  חורים".

 

הוא נסע למינהלת שבניצנים ו"שוב איים עליהם שיהרוג אותם ויפגע בהם". באותו יום יצר נציג המינהלת בניצנים קשר טלפוני עם הנאשם והודיע לו שבקשתו לקבל קראווילה גדולה יותר נדחתה. "במעמד זה איים הנאשם בפגיעה שלא כדין בשוטרים, בחיילי צה"ל, בכך שאמר שיפגע בשוטרים ובחיילים בניסנית".

 

למחרת יצר הנאשם כ-40 פעם קשר טלפוני עם עובדות המינהלת בירושלים ושוב איים לפגוע בהם ובבני משפחתם על כך שאין לו קראווילה של 90 מ"ר. הוא אמר להם כי "אין לי ולמשפחתי למה לחיות. אני אגיע למשרדי המינהלת בירושלים, אני אהפוך שולחנות וארביץ לעובדי המינהלת".

 

נציגת המינהלת הבהירה לו כי תיאלץ לערב את המשטרה והוא השיב כי "אני לא מפחד מהמשטרה ומבית כלא. אני מאוד נהנה בבתי כלא".

 

"גם לשרון ייגרם נזק"

 

הנאשם יצר שוב קשר עם עובד מינהלת ולאחר שזה הבהיר לו שלא יוכל לשוחח עם ראש המינהלת, שוב איים לפגוע בו ובבני משפחתו ואמר לו "במנהלת מבינים רק כוח. אני אתאבד ואהרוג את בני משפחתי".

 

באותו יום טייאר יצר קשר טלפוני עם עובדת של המינהלת וביקש לשוחח עם ראש המינהלת, יונתן בשיא. משהוסבר לו כי אין אפשרות כזו איים לפגוע בילדיו. הוא גם יצר שוב קשר טלפוני עם עובדת אחרת ואמר כי לא ייתן לפינוי לעבור אם הוא לא יקבל את מה שהוא רוצה: "אני אתבצר בבית עם בלוני גז עם בני משפחתי ונראה מי יוציא אותי משם".

 

בשיחה אחרת שקיים עם עובד המינהלת הוא איים לפגוע בראש הממשלה בכך שאמר: "אם ייגרם לי נזק אז גם לראש הממשלה ייגרם נזק. אני עוקב אחריו ואני אגיע לחוות השקמים".

 

הוא גם איים שיגיע עם "שופלים ומשאיות למתחם הקראווילות ויפוצץ אותן" אם לא יקבל את מה שהוא רוצה. הוא גם טען שיתאבד בניסנית בעזרת משאית ברום ומטען נפץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים