שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מסכמים תרגיל ההתנתקות: "אנחנו מוכנים"
  אלפי חיילי צה"ל יעסקו בשבוע הבא בפינוי ההתנחלויות, ועם סיום התרגיל המסכם הסביר אחד מהמפקדים: בהחלט ניתן לומר שאנחנו בתחושה טובה מכל האימונים של האוגדה ומהאימון המסכם היום. גם החיילים הביעו מוכנות ותחושה שהם מסוגלים לבצע את המשימה"

  "אנחנו בהחלט מרגישים מוכנים ויודעים שגם החיילים חשים כך. למרות שלפעמים רואים באימון תרגול של טיפול במצבים קיצוניים, אנו מאמינים שרוב המתיישבים לא יפגינו אלימות. משיחות איתם חלקם אפילו ממתינים לחיילים עם עוגות וסוכריות". כך אמר היום (ד') אלוף משנה ארז כץ, מפקד בסיס האימונים של פיקוד הדרום, עם סיום האימונים לקראת פינוי ההתנחלויות בשבוע הבא. 

   

   

  החזרה הגנראלית לקראת הפינוי כללה חסימת צירי תנועה, פינוי של עשרות מתבצרים מבית כנסת, פינוי משפחות מבתיהם, התמודדות עם ירי פצצות מרגמה ואף חדירת מחבל לשטח התנחלות. אלה רק חלק מהתרחישים שעמם נאלצו להתמודד אלפי חיילים ושוטרים מאוגדת עידן בתרגיל האחרון והמסכם לקראת הדבר האמיתי בשבוע הבא.  

   

  כץ, אחד ממפקדי התרגיל, סיכם: "האירועים דימו ככל שניתן את המציאות שתהיה בשטח. אלפי חיילים ביצעו את הפינוי, מאות שיחקו את המפונים, היו התמודדויות עם מצבים כגון התבצרות על גגות, הפרות סדר, פיזור נינג'ות על הכבישים. המפקדות של המעגל הראשון, השני והשלישי ערכו תרגול. בהחלט ניתן לומר שאנחנו בתחושה טובה מכל האימונים של האוגדה ומהאימון המסכם היום. גם החיילים בשאלונים שמילאו הביעו מוכנות ותחושה שהם מסוגלים לבצע את המשימה".

   

  לדבריו, ישנם חיילים שתירגלו למעלה מעשר פעמים את תפקיד המפנה ובמצבים אחרים את המפונה כך שספגו את כל התכנים האפשריים לקראת המשימה בשבוע הבא. זאת תוך גיבוש מאסיבי שעברו עם חבריהם לגדוד, אותם כלל לא הכירו לפני כן.

   

  כץ ציין כי עדיין מוקדם להעריך במדויק כמה תושבים יעזבו עד ה-15 באוגוסט וכמה בשתי היממות שלאחר מכן, טרם תחילת הפינוי הכפוי, אבל ציין: "השיחות שמנהלים המפקדים, כולל אלוף הפיקוד וראש המטה עם המתיישבים הם ברוח טובה. אני משוכנע שככלי המשחק יישמרו במהלך הפינוי ואנו נגלה את כל הרגישות כלפי המשפחות שנאלצות לעזוב את בתיהן".

   

  מחר צפויה אוגדת געש לעבור אימון דומה ובכך ירד המסך על ההכנות לביצוע תוכנית ההתנתקות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מסכמים תרגיל ההתנתקות: "אנחנו מוכנים" "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אטילה שומפלבי
  האימון בכרם שלום
  צילום: אטילה שומפלבי
  צילום: אטילה שומפלבי
  מתכוננים לחסום צירים
  צילום: אטילה שומפלבי
  צילום: איי פי
  מרגישים מוכנים. חיילים בתרגיל
  צילום: איי פי
  מוצר השנה
  מומלצים