שתף קטע נבחר

יום לפני הפינוי: ביש"ע יתבעו בחירות מול לשכת שרון

במוצאי תשעה באב ייצאו ראשי יש"ע אל משרד ראש הממשלה בירושלים, שם יפגינו בדרישה לקיים בחירות או משאל עם על ההתנתקות. לאלפים הם קוראים להגיע ולהשתתף במחאה, ולרבבות הם קוראים: רדו ביום שני לכיסופים

ראשי מועצת יש"ע החליטו בצהריים (יום ו') בתום הערכת מצב שקיימו כי החל ממוצאי ט' באב, יום ראשון בערב, יתיישבו אל מול משרד ראש הממשלה בירושלים, בדרישה לבחירות או למשאל עם.

 

 

במועצת יש"ע קראו לאלפים להגיע למשרד ראש הממשלה, אך טרם החליטו כמה זמן יישבו שם. עם זאת ציינו כי ביום שני בכוונתם לרדת ברבבותיהם לציר כיסופים, כדי לעצור את ביצוע תוכנית ההתנתקות, שאמורה להתחיל באותו היום.

 

אתמול התכנסו מתנגדי התנתקות לרבבותיהם בכיכר רבין כדי להשתתף בעצרת האחרונה לפני תחילת הפינוי. המפגינים, כ-150 אלף, קראו לשרון: "עצור את ההתנתקות, לך לבחירות". במועצת יש"ע טוענים כי נדהמו מכמות מתנגדי התנתקות שהגיעו (לטענת המארגנים, מעל רבע מיליון), והחליטו בעקבות כך כי לא די לצעוד ביום שני בהמונים לעבר גוש קטיף וכי יש צורך במחאה נוספת.

 

על הרקע הזה הגו את המחאה מול משרד ראש הממשלה. "נגרום לשוטרים לעלות מהדרום למחוז ירושלים, וכך נשתק את עבודת המשטרה. הם לא יוכלו לבצע את תוכנית הגירוש והעקירה", אמר ל-ynet גורם בכיר במועצת יש"ע.

 

כ-2,000 שוטרים ואנשי ביטחון איבטחו אתמול את האירוע - ואת האנדרטה לזכר רבין הסמוכה. למפגינים גם ניתנו הוראות לגבי המשך המאבק: "ביום שני כולנו יורדים דרומה, על מנת לשבש, לעכב ולעצור את הגירוש".

 

החל מיום א' תעלה המשטרה לכוננות חירום בכל רחבי הארץ. המפגינים מתכוונים לצעוד מחמש נקודות יציאה לעבר ציר כיסופים על מנת לגרום מהצבא ומהמשטרה לבצע את תוכנית ההתנתקות. במועצת יש"ע מכינים גם "הנהגה חלופית" למקרה שראשי המועצה ייעצרו בגוש קטיף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
רבבות בכיכר, אתמול
צילום: ירון ברנר
מומלצים