שתף קטע נבחר

ח"כ מיכאל איתן: שברק יבוא בידיים נקיות

איתן מתח ביקורת חריפה על התנהלותה האיטית של החקירה בפרשה העמותות של ברק והשווה את הקצב שלה לקצב חקירת נתניהו ומרדכי

חבר הכנסת מיכאל איתן, העומד בראש צוות הבדיקה של הליכוד לפרשת העמותות של ראש הממשלה, אהוד ברק, מותח ביקורת חריפה על התנהלותה האיטית של החקירה בעניין העמותות ועל שיתוף אנשים שנחקרו, ואשר החקירה בעניינם טרם הסתיימה, גם בקמפיין הבחירות הנוכחי של ברק.
"ראש ממשלה בישראל ממנה כמנהל הקמפיין שלו אדם שהואשם על ידי מבקר המדינה ביצירת שיטה שרומסת את החוק", אמר איתן במסיבת עיתונאים שערך היום (יום ב'), ברומזו על טל זילברשטיין. "בשתיקתו של אותו אדם בחקירת פרשת העמותות הוא מחבל בה, בטענה שיש לו זכות לא להפליל עצמו. אנחנו רואים זאת בחומרה רבה.
"כתבתי לברק 'אל תעסיק אנשים שאינם משתפים פעולה עם המשטרה. עלול להיווצר הרושם שאתה אטום ולא מרגיש שאתה עושה משהו לא אתי, או שאותם אנשים סוחטים אותך, כי אם ידברו יפלילו גם אותך'. אנו קוראים לברק לבוא בידיים נקיות ולאפשר למשטרה לחקור אותו ואת אנשיו".
איתן אף מתח ביקורת קשה על כך שהחקירה מתנהלת בעצלתיים. במכתב ששלח בעניין זה ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובישנטיין, אותו הקריא במסיבת העיתונאים, הוא כתב: "כאשר אנו דנים בקצב החקירה, אין מנוס מהשוואה לקצב חקירת התלונה נגד ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, ולקצב החקירה נגד שר הביטחון לשעבר, יצחק מרדכי, למרות ששתי התלונות האלה הוגשו חודשים רבים לאחר התלונה שהגשתי אנוכי. ללמדך שכאשר המשטרה רוצה, היא מסוגלת לפעול בקצב מהיר בהרבה.
"סדר הקדימות הנכון של החקירות היה צריך להיות שונה. הצורך באמון הציבור במערכת השלטון והצורך בניקיון כפיהם של נושאי משרות רמות, כמו ראש הממשלה ומזכיר הממשלה, מחייב לטהרם או להאשימם במהירות המירבית.
"בחוגי המשטרה עצמם הובעו דברי ביקורת על מהלך העניינים ועל סדרי העדיפויות והקצאת המשאבים לחקירה זו. על פי אותם גורמים, אם תימשך חקירת המשטרה בקצב הנוכחי, היא תסתיים בעוד עשר שנים, במקרה הטוב.
"במהלך כל תקופת החקירה אנו אף נתקלים בתופעה יוצאת דופן. המשטרה שבדרך כלל מוסרת מידע בצורה גלויה, או בדרך של הדלפה פרטים, ממלאת פיה מים ובעניין הנדון לא דיווחה לציבור דבר וחצי דבר אודות מהלך החקירה".
בוועדת הבדיקה של הליכוד חברים גם חברי הכנסת לימור לבנת וציפי לבני. לבנת אומרת כי אינה מייחסת לרובינשטיין ולמשטרה מניעים זרים. עם זאת, היא מדגישה: "אין לי שום ספק שהיועץ המשפטי לממשלה ומערכת התביעה והחקירה אינם עושים את עבודתם כמו שצריך".
בהודעה על מסיבת העיתונאים של איתן הובטח כי ייחשפו גילויים חדשים בפרשת העמותות. בפתיחת מסיבת העיתונאים אמנם אמר איתן, כי יש לו מידע חדש, שלא הובא עדיין לידיעת הציבור, אבל יותר מאוחר כאשר נשאל עליו ציין: "החדש הוא שאין חדש, וזה בדיוק מה שרע".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
איתן. החדש הוא שאין חדש
ארכיון ידיעות אחרונות
לבנת. לא עושים את העבודה כמו שצריך
מומלצים