שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: איי פי

  משעל: ההתנתקות - תחילת הסוף של ישראל

  ראש הלשכה המדינית של החמאס התקשה להסתיר את שמחתו לנוכח תחילת יישום תוכנית התנתקות. "זוהי תחילת הסוף של התוכנית הציונית באזור ומפנה חשוב בסכסוך", אמר. ומה עם היום שאחרי? "התנגדות היא הבחירה האסטרטגית שלנו. לא נניח את הנשק", הוא מבטיח

  חוגגים את ההתנתקות: ראש הלשכה המדינית של תנועת החמאס, חאלד משעל, אמר כי יישומה של תוכנית ההתנתקות הוא "תחילת הסוף של ישראל". בראיון טלפוני מיוחד לעיתון "אל-חיאת", היוצא לאור בלונדון ושפורסם הבוקר (שלישי), תיאר משעל את נסיגת ישראל מרצועת עזה כ"תחילת הסוף של התוכנית הציונית באזור".

   

   

  משעל, כמו שאר ראשי ארגונו והפלגים הפלסטינים האחרים, כיכב אתמול באולפנים המיוחדים שפתחו רשתות השידור הערביות לרגל תוכנית ההתנתקות, שם נשמע לא אחת כי המאבק יימשך עד לשחרור הגדה המערבית וירושלים. זאת, לצד התבטאויות ברורות של ראשי הרשות הפלסטינית, ובהם היועץ לביטחון לאומי ברשות, ג'בריל רג'וב, כי הם קיבלו הבהרות מארה"ב לפיהן ההתנתקות מרצועת עזה לא תהיה הנסיגה האחרונה.

   

  משעל נותר אף הוא נאמן לקו זה ואמר כי "בלתי מתקבל על הדעת שעמנו יוותר על ההתנגדות אשר השיגה את נסיגת האוייב. זוהי הערובה היחידה לאלץ את האוייב לסגת משאר השטחים. התנגדות היא בחירה אסטרטגית, שאין ממנה חזרה, וזאת כדי להשלים את התוכנית לשיחרור והגנה על עמנו. לפיכך, אנו מתעקשים לשמור על נשק ההתנגדות, ולא נקבל כל פגיעה בו".

   

  משעל אומנם שב וחידש את מחוייבותה של תנועת חמאס לרגיעה בשטחים עד לתום השנה הנוכחית, אולם סייג את דבריו ואמר כי "ההתנגדות היא בחירה אסטרטגית, משום שהנסיגה מעזה היא צעד ראשון בדרך להשלמת השחרור. ראש הממשלה הישראלי, אריאל שרון, מעוניין שנסיגה מעזה תהיה הראשונה והאחרונה ותהיה התשלום עבור המשך השליטה בגדה המערבית, הבנייה בהתנחלויות וביטול כל אפשרות להקמת מדינה פלסטינית".

   

  לדבריו, "לעומת זאת, אנחנו רואים בנסיגה כצעד הראשון לשחרור להשבת כל זכויותינו. היום עזה, מחר הגדה המערבית ואחר כל שעל מהארץ. זאת, אחרי שישראל נסוגה עתה כשהיא מושפלת ומנוצחת תחת הקורבנות שהקריב עמנו".

   

  בימים אחרונים דובר רבות על האפשרות ל'שיבה' של פלסטינים לרצועת עזה, ובהם גם מנהיגים וחמושים מלבנון ומקומות אחרים. זאת, לצד סיקור מיוחד של שמחת הפליטים הפלסטינים במחנות פליטים במדינות ערב לנוכח הדיווחים מהרצועה. כשנדרש משעל לעניין, הוא הבהיר: "השיבה היא זכות לגיטימית של כל פלסטיני. אולם החלטה על שיבתם של מנהיגים והעיתוי לכך תלוייה בתנאים ובהתפתחויות בשלב הבא, במעברים ובהחלטות ההנהגה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  משעל. ישוב לעזה?
  צילום: רויטרס
  צילום: רויטרס
  ההתנתקות. תחילת הסוף?
  צילום: רויטרס
  מומלצים