שתף קטע נבחר

ש"ס: "נראה אותם שולחים לנו משטרה צבאית"

בכנסת סוערות הרוחות לקראת תום המועד שקבע בג"ץ לחקיקה בנושא גיוס בחורי הישיבות. בש"ס מזהירים כי "ראשי הישיבות יתקוממו ותפרוץ מלחמה". בשינוי מברכים את ברק על ההצטרפות לרפורמה האזרחית

בכנסת עסקו היום (יום ב') בלהיטות בשאלת גיוס בחורי הישיבות: "הדדליין" שקבע בג"ץ, לפיו על הכנסת להביא לחקיקה בנושא עד לסוף השבוע, העירה היום שתי הצעות חוק רדומות, גל של התבטאויות בעד ונגד ופעילות מסיבית בלשכת ראש הממשלה.
בש"ס החלו האיומים על ראש הממשלה: "ברק יעשה שגיאה איומה אם לא ימצא פתרון לבחורי הישיבה" מזהיר יו"ר הסיעה יאיר פרץ. "לא יהיה יישום של החוק, אנשים ירדו למחתרת ללמוד תורה במקלטים כדי לא להתגייס, ראשי הישיבות יתקוממו ותפרוץ מלחמה פנימית. נראה אותם שולחים לנו משטרה צבאית".
פרץ מגלה כי קיים בימים האחרונים מגעים "עם מועמד לראשות מפלגת העבודה", כהגדרתו, שהבטיח לו כי יתנגד לרפורמה אזרחית אם ייבחר, בעוד בקדנציה הנוכחית ישפיע על ברק לקדם את חקיקת מסקנות ועדת טל. הסיבה, לדברי פרץ: "המועמד הזה לא רוצה שש"ס תביע התנגדות למועמדותו, הוא אפילו לא מבקש תמיכה - רק שלא תתנגד".
ואילו בשינוי שוררת שביעות רצון: "אני מברך את ברק" מודיע טומי לפיד, "המאבק שניהלנו מתחיל לשאת פרי. ברק מצטרף לרפורמה האזרחית שלי, אצלי זה נעשה מתוך אידאולוגיה ואצלו מטעמים פוליטיים - ובכל זאת זו התפתחות רצויה".
יו"ר וועדת הכנסת, ח"כ סאלח טריף ממפלגת העבודה, שרק בשבוע שעבר ביקש לקדם חקיקה לשמירת הסטטוס קוו אמר היום כי הוא אינו מוכן לפעול עוד בנושא, מאחר וש"ס הצטרפה לפיזור הכנסת. חברי כנסת מהסיעות הדתיות ניסו להשפיע עליו, אולם טריף טוען כי לא ישנה את עמדתו.
חבר הכנסת אבשלום וילן ממרצ יעלה ביום רביעי לקריאה טרומית הצעת חוק שמחייבת שירות לאומי, ח"כ יוסי פריצקי משינוי יעלה בקרוב הצעת חוק לפיה מי שלא יגיע לבקו"ם בצו ראשון - לא יזכה להטבות מהמדינה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלי תיבון
פרץ. התקוממות ומלחמה פנימית
גלי תיבון
צילום איי אף פי
לפיד וברק. התפתחות רצויה
צילום איי אף פי
מומלצים