שתף קטע נבחר
צילום: איי פי

הרב שנפצע במלחמת לבנון לבש את מדיו לקראת פינויו מגדיד

הרב שמעון בן ציון מקריית ארבע נכווה קשות כשהיה לוחם בשיריון במלחמת לבנון. הוא בא לגדיד "לחזק" ולקוות שהגזירה תתבטל. בבוקר לפני שהחיילים באו לפנותו הוא מיהר ללבוש את המדים "כדי שתדעו שאנחנו עם אחד"

הרב שמעון בן ציון מקרית ארבע עבר לפני שלושה חודשים להתגורר בהתנחלות גדיד שבגוש קטיף. "באנו כדי להישאר. קיווינו שהגזירה תתבטל". לקראת הגעת החיילים היום (יום ו') לבש הרב את המדים הישנים שלו מימיו בחיל השריון.

 

בן ציון הוא נכה צה"ל. הוא נכווה קשה בחלקים רבים מגופו כשהטנק שלו עלה באש במלחמת לבנון. שניים מחבריו לצוות הטנק נהרגו באותו אירוע. בעודו יושב על סף הדלת בבית ששכר בגדיד, הוא משגר ביקורת חריפה מלווה בכאב גדול ביחס להוויה היהודית במדינה.

 

"במקום שנהיה אחים, יש ניסיון להלחם בכל מה שיהודי. זה מתחיל במלחמה נגד שמירת השבת, ומגיע למלחמה נגד ארץ ישראל במובן האמוני שלה. הרמטכ"ל והמפכ"ל אומרים שהם מבצעים את החוק, ואני שואל אותם - בכל מחיר? גם אם זה נגד המוסר והמצפון כמו שהיה בכפר קאסם".  

 

 

הרב בן ציון טוען שיש כיום כוח אדיר שפועל כדי שמדינת ישראל תפוך למדינה נוכרית. "אם היו מפנים כפר ערבי כולם היו מזדעזעים, אבל גירוש יהודים זה בסדר".

 

הרב פנה לחיילים שעמדו בפתח הבית ואמר להם: "תחשבו טוב טוב, הרי אף פעם לא הוכנסו לכאן כוחות גדולים כדי להלחם ב-7,000 הפצמ"רים ובפלסטינים בחאן יונס, אבל כדי להיכנע לטרור ולברוח מכניסים כוחות".

 

הרב סבור שההתנתקות היא רק ההתחלה. "נטענו ונעקרנו" הוא אומר, "זה לא יגמר. זה ימשיך הלאה, ליהודה ולשומרון ולירושלים". ביושבו על סף הדלת, ביצע הרב טכס קריעה לאות אבל, וקרע את החולצה הצה"לית שלבש על בגדיו.

 

דקות ספורות לפני שהחיילים גוררים אותו בידיו וברגליו אל האוטובוס שיוציא אותו מגוש קטיף בפעם האחרונה, הוא אמר להם: "אל תחשבו שיש לי שנאה אליכם. גם הבן שלי בן גילכם, הוא צנחן ותושב גוש קטיף. קשה לי לדבר, רק תדעו שלבשתי את המדים האלה כדי שתבינו שאנחנו עם אחד".

 

צילום וידאו: נורית בלקין
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
הפינוי בגדיד
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
"אם היינו ערבים כולם היו מזדעזעים". הפינוי בגדיד
צילום: ירון ברנר
מומלצים