שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דאנסאירופה יארח חמש להקות מחו"ל
  להקתו של הכוריאוגרף הצרפתי אנז'לין פרלז'וקאז' חוזרת לישראל. גם להקתו של כריס הרינג, בלט סקפינו ולהקות הבלט של התיאטרונים הלאומיים במנהיים ובפראג יופיעו בבכורה בארץ

  אירועי דאנסאירופה, שייפתחו ב-7 באוקטובר ויימשכו כחודש, יציגו במהלכם 13 יצירות בהשתתפות עשרות רקדנים ואמנים. היוזמה לפרויקט, המתקיים זו השנה השביעית ברציפות, משותפת למרכז סוזן דלל ונציגי האיחוד האירופי. מטרת האכסניה לחשוף בפני הקהל הישראלי את העשייה המחולית העכשווית באירופה.

  השנה יארח הפרויקט חמש להקות שמרכיבות יחד תכנייה מגוונת.

   

  ברשימת האורחים להקתו של הכוריאוגרף הצרפתי אנז'לין פרלז'וקאז', שחוזרת לישראל הפעם עם שני ערבים שונים בהם יצירתו החדשה של הכוריאוגרף, "4 העונות" למוזיקה מאת ויואלדי וערב קאמרי ובו הדואטים "הבשורה" ו"קו מפריד" וכן "התנועה הריקה", יצירה לארבעה רקדנים.

   

  לצד להקתו של פרלז'וקאז' יופיעו בישראל בבכורה להקת הבלט של התיאטרון הלאומי פראג בניהולו של פטר זוסקה, להקתו של כריס הרינג מאוסטריה, להקת בלט סקפינו מהולנד ולהקת הבלט של התיאטרון הלאומי מנהיים.

   

  את אירועי "דאנסאירופה" תפתח להקת הבלט של התיאטרון הלאומי פראג ב-7 באוקטובר עם ערב המורכב מ"קרקע דרוכה" מאת ירי קיליאן וכן "שפת הים" ו"חלומה של מריה" מאת פיטר זוסקה.

  להקתו של כריס הרינג תציג בישראל את "גוף זר", יצירה לששה רקדנים שיצר הכוריאוגרף האוסטרי בשילוב מולטימדיה ולהקת המחול ההולנדית הוותיקה, "סקפינו בלט", תגיע ארצה עם "Paramount", יצירת המחול החדשה של הכוריאוגרף ומנהל הלהקה אד וובה. הלהקה תציג בישראל בהמשך גם תכנית קאמרית מעבודותיו של וובה בהן "זעם אחיות", "תנועות בגוף ראשון" ו"כל הנשמות" שיעלו במרכז סוזן דלל.

   

  את אירועי "דאנסאירופה" יסגור ביקורה של להקת הבלט של התיאטרון הלאומי מנהיים מגרמניה. הלהקה תעלה בישראל בבכורה עולמית את "הקונצ'רטו הבנדנבורגי" מאת קווין אודאי וכן עבודה קודמת של דומיניק דומא, "חרוז קטוע". דומא ואודאי מכהנים כמנהלים אמנותיים שותפים בלהקת הבלט של התיאטרון הלאומי מנהיים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים