שתף קטע נבחר

אושרה בניית אולם חדש וגדול להפועל י-ם

אחרי רכישת הקבוצה על ידי ארקדי גידמאק, קיבלה הפועל ירושלים בשורה משמחת, עם אישור הקמתו של אולם חדש בסטנדרטים בינלאומיים, בסמוך לאיצטדיון טדי. בשלב ראשון יכיל האולם 5,500 מקומות, עם אופציה להרחיבו במידת הצורך לתכולה של 10,000 מקומות. היכל נוקיה, מאחוריך

אחרי רכישת הפועל ירושלים על ידי איש העסקים ארקדי גאידמק הקיץ, מקבלים האוהדים האדומים בשורה משמחת נוספת - הקמת אולם ספורט גדול בעיר, אשר ישמש את הקבוצה במשחקי הבית שלה.

 

בשלב ראשון יוכלו לאלכס את יציעיו של האולם החדש 5,500 צופים. לאחר מכן - על פי הצורך - ניתן יהיה להרחיבו כך שלא פחות מרבבת צופים ימלאו את היציעים, בדיוק כמו אולם יד אליהו בו משחקת מכבי תל אביב. קריאת תיגר על האימפריה הצהובה? לא נכחיש.


תרשימי האולם החדש, כפי שהוצגו באישור התכנית בעירייה

 

מפעל הפיס, אשר יהיה הגוף המרכזי שיממן את הקמת האולם, נתן היום את אישורו לתחילת הקמת הפרוייקט. מוקדם יותר הגיעו יו"ר מפעל הפיס, ציון כצנלסון וראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, להבנות בנושא.

 

לופלויאנסקי ציין כי הוא רואה חשיבות רבה לזירוז בניית האולם, אשר ישמש כאולם הבית של הפועל ירושלים, יענה על דרישות איגוד הכדורסל העולמי (FIBA) ויאפשר את השתתפות הקבוצה במפעלים האירופיים, דוגמת היורוליג. אחת הסיבות שמנעו את השתתפותה של הקבוצה בשנה החולפת במפעל היתה היעד אולם מתאים.


תרשים הקומפלקס במתחם באולם החדש

 

אולם הספורט, שייבנה על פי סטנדרטים בינלאומיים, עתיד להיבנות מזרחית לאיצטדיון טדי, מגרשה הביתי של בית"ר ירושלים.

 

כמו כן יכלול הקומפלקס מתקני קבוצות, חדרי כושר, איזור עיתונות ומזנונים חדישים. עבודות השטח במקום אמורות להתחיל לקראת סוף שנת 2005, לאחר מתן תוקף לפרוייקט בוועדה המחוזית וסיום הליך הרישוי עבור האולם.

 

עלות הקמת הפרוייקט מוערכת בכ-90 מיליון שקלים, מתוכם יקצה מפעל הפיס כ-70 מיליון. המועצה להסדר ההימורים בספורט תעביר כ-20 מיליון שקלים ועיריית ירושלים 1.2 מיליון נוספים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרצ'יק
הפועל ירושלים. בית חדש
צילום: גלעד קוולרצ'יק
מומלצים