שתף קטע נבחר

ואנונו: "ישראל - מדינת גזע עליון ליהודים"

מרדכי ואנונו לא מתרגש מהאיסור שהוטל עליו להתראיין. בפני "אל אהרם" המצרי שטח מרגל האטום את משנתו המוכרת, ואמר שמאז שהוקמה ישראל היא הביאה לעולם "דמוקרטיה שלילית" ש"הורסת את מה שהעולם בנה מאז יוון העתיקה ועד עכשיו". הוא מאשים את ישראל, שהיא עושה לפלסטינים ולו עצמו - "שואה", וכאילו לא תקף מספיק - יוצא גם נגד הטלפונים הניידים: "למה אין לנו את המספר של אלוהים?"

"מה שישראל עשתה לפלסטינים - זו שואה. היא מתייחסת לאנשים כאל חיות. זה מה שהנאציזם עשה, ושזה מה שישראל עושה לפלסטינים, או לי". כך מאשים מרגל האטום, מרדכי ואנונו, בראיון עמו שמתפרסם בגיליונו השבועי של "אל אהרם" המצרי.

 

לדבריו, "מההתחלה המקרה שלי היה אתגר עבור המערכת הישראלית. הם כל הזמן מזכירים לאנשים בישראל את השואה, אבל אז אני הגעתי וגרמתי להם לראות שהבעיה האמיתית היא פצצת האטום של ישראל. זו השואה האמיתית, והיחס לפלסטינים".

 

בביקורת חריפה על הדמוקרטיה הישראלית הוא הוסיף כי "מדינת ישראל גורמת בעיות לעולם כולו. העולם נע לעבר חופש, דמוקרטיה, חירות, שיוויון זכויות, ואז מדינת ישראל הוקמה בשנת 1948, והביאה לעולם סוג של דמוקרטיה שלילית. בשם ביטחון המדינה אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה. אתה יכול להגביל זכויות, להמציא חוקים, להעניש בלי משפט. השיטה הזו הורסת את מה שהעולם בנה מאז יוון העתיקה ועד עכשיו, במשך 50 שנה".

 

לדבריו, "זה לא יימשך עוד זמן רב. ישראל הפכה יותר ויותר למדינת אפרטהייד. הם משחקים כאילו שהם דמוקרטיה, אבל אפשר לראות שיש מדינת גזע עליון ליהודים. אבל אני סבור שהדבר ישתנה בעתיד. העולם לא יכול לקבל את זה. אם העם היהודי היה מקים מדינה לפני אלף שנים, יכול להיות שלא יכולנו להגיע לעקרונות הדמוקרטיים שיש היום בעולם".

 

בראיון יוצא ואנונו גם בהתקפה על הטלפונים הניידים: "הפכנו לתלויים בטלפונים ניידים. אם מדברים על טלפונים ניידים, אתה יכול לדבר עם כל אחד בכדור הארץ, אבל אתה לא יכול לדבר עם אלוהים. למה אין לנו את המספר שלו?"

 

מרגל האטום הבטיח כי ימשיך להתראיין למרות הצו המטיל עליו הגבלות תקשורת שונות וכן יציאה מן הארץ. הראיון עם אל-אהרם מצטרף לשורה ארוכה של ראיונות לתקשורת הזרה שהעניק ואנונו מאז שוחרר מהכלא. לפני כמה חודשים הגישה פרקליטות המדינה כתב אישום חמור כנגדו לפיו בראיונות, בהם גם חשף פרטים אודות עבודתו בכור, הפר ואנונו את האיסור החמור שחל עליו בעניין זה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ואנונו. מלגלג על הטלפונים הניידים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים