שתף קטע נבחר

הצעת החוק לביטול הבחירה הישירה עברה בקריאה טרומית

"השיטה היא גרועה ומונעת מראש הממשלה הנבחר לשלוט במדינה", אומרת יוזמת החוק, ח"כ נעמי חזן. אם זאת, גורמים בישראל אחת מעריכים כי לאחר שברק ישוב מהפסגה, ייפול החוק בקריאה ראשונה

הצעת החוק לביטול הבחירה הישירה בכנסת עברה היום בכנסת בקריאה טרומית, לאחר שזכתה בתמיכת שתי המפלגות הגדולות. חברת הכנסת נעמי חזן (מרצ), שיזמה את הצעת החוק, אמרה כי "העברת החוק היום משקפת את הדיעה הרווחת בכנסת ובציבור, שהשיטה היא שיטה גרועה המונעת מכל ראש ממשלה נבחר לשלוט במדינה. אני מקווה שזו תחילת הדרך להעברת שיטה רעה זו - שאין לה אח ורע בעולם – מן העולם".
החוק לבחירה ישירה של ראש הממשלה נכנס לתוקף טרם הבחירות לכנסת ה-13, אולם הוא לא מנע את ריבוי המפלגות והתמרונים הקואליציוניים שלאחר הבחירות, כפי שצפו מומחים למדעי המדינה. "בעקבות השיטה, נמשכת הסחטנות של המפלגות הקטנות, וכוחן של המפלגות נחלש באופן ניכר", מוסיפה חזן. חזן תומכת בחזרה לשיטה הקודמת, המאפשרת לראש המפלגה הגדולה ביותר לנסות ולהציג קואליציה.
גורמים בישראל אחת מעריכים, כי כאשר ישוב ראש הממשלה, אהוד ברק, לישראל מפסגת קמפ דייויד, יהיה קשה להעביר את החוק והוא ייפול כבר בקריאה ראשונה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
"הסחטנות נמשכת". חזן
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים