שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ערן בניאל ינהל את "חשיפה בינלאומית" בתיאטרון
  בניאל יעמוד בראש אירועי החשיפה שנועדו לסייע ביצוא הפקות ויוצרי תיאטרון ישראליים בחו"ל

  ערן בניאל, לשעבר מנהלם האמנותי של תיאטרון החאן ופסטיבל עכו לתיאטרון אחר ומי שניהל לאורך שנים את פרויקט "הרמת מסך" בסוזן דלל, יעמוד בראש אירועי "חשיפה בינלאומית" בתיאטרון.

   

  פרויקט "חשיפה בינלאומית" נולד בשנת 1994, כיוזמה משותפת של מנכ"ל סוזן דלל, יאיר ורדי, מינהל תרבות ואגף קשרי תרבות במשרד החוץ (קשתו"ם) במטרה לאפשר ליוצרים וליצירות ישראליות בתחום המחול להיחשף בפני אנשי מפתח בסצנת המחול העולמית. במהלך השנים האחרונות נעשו ניסיונות שונים להרחיב את הפרויקט גם לתחומי התיאטרון עם "שבוע המחזאות הישראלית" ובשנה שעברה הפניית זרקור על הפקות פרינג' ישראליות בהן הוזמנו לצפות מנהלי פסטיבלים ואולמות מופעים בעולם.

   

  כתוצאה מהחשיפה הוזמנו מספר פרויקטים ישראליים למופעים בחו"ל, בהם ההצגה "שעונים" שעלתה בבכורה בתיאטרון תמונע ומופיעה בימים אלה באירלנד

  ואנגליה; קבוצת התיאטרון של דודי מעיין משלומי שהתארחה בפסטיבל "סיביו" ברומניה והוזמנה להופיע בשנה הבאה במלבורן; "אשכבה" של תיאטרון הקאמרי שהציגה אף היא בפסטיבל "סיביו" ברומניה; "השיטה" של נאוה צוקרמן מתיאטרון תמונע שהוזמנה לתיאטרון הקאמרי של בודפשט; "עד ראייה" של תיאטרון הקאמרי שיופיע בפסטיבל האמנויות של טוקיו וכן "אשת" ו"פרנהיים" של הלית ובר שהוזמנו להופיע בקהילה היהודית בניו-יורק ובתיאטרון קאי ביפן.

   

  מינויו של בניאל מסמן רצון למסד את חלון הראווה של תחום התיאטרון על מסגרותיו השונות (רפרטוארי ופרינג') בתוך אירועי "חשיפה בינלאומית". משרד התרבות יעמיד לצורך כך סכום של 90 אלף שקל וקשתו"ם אחראי על אירוח המוזמנים. "זהו מבחינתנו פרויקט דגל", אמר ל-ynet ראש מדור אמנויות הבמה בקשתו"ם, זיו נבו-קולמן והוסיף, "שני עמודי התווך של פעילות קשתו"ם הם להביא קהל של קניינים לארץ ולסייע ללהקות ישראליות שמוזמנות לחו"ל. אנחנו מברכים על מינויו של ערן בניאל לתפקיד ומשוכנעים שניסיונו העשיר במחול, בתיאטרון הרפרטוארי ובפרינג' יסייעו". אירועי "חשיפה בינלאומית" בתיאטרון יתקיימו בין התאריכים 5-7 בדצמבר.

   

  במנהל תרבות אומרים כי הם רואים חשיבות ברבה בעשייה זו. "חשיפת התרבות הישראלית בפני קניינים מחו"ל ויצוא תרבות שמים את היצירתיות הישראלית בקדמת הבמה. בשנה הבאה יש כוונה לקיים אירועי חשיפה בינלאומית גם בתחום המוזיקה. יש לנו תרבות עשירה וראוי שהיא תבוא לידי ביטוי גם מחוץ לתחומי ישראל".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים