שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לטובת הסביבה: אופל זפירה על גז

  גם המיניוואן הקומפקטי של אופל זוכה לגרסת הנעה אלטרנטיבית, עם גז טבעי, חסכון כספי וזיהום אוויר מופחת

  אופל מציגה גרסה חדשה לזפירה, דור שני למיניוואן הקומפקטי שאינו משווק בישראל. בגרסה החדשה, מתודלק הזפירה בגז טבעי, כתחליף זול וידידותי לסביבה, לעומת בנזין ודיזל. גרסה זו תכונה "CNG" (ר"ת של Compressed Natural Gas - גז טבעי דחוס), ומוצעת עם מנוע 1.6 ליטר המייצר 97 כ"ס. מדובר בהספק נמוך רק במקצת מזה שמציעה זפירה 1.6 "רגילה" (105 כ"ס).


  זפירה. במקום בנזין או דיזל - עם גז טבעי

   

  אבל את מה שמפסיד הזפירה בנתוני המנוע היבשים, הוא מרוויח בחסכון כספי ובידידותיות לסביבה. לטענת אופל, עלויות התדלוק של גרסת ה-CNG בגרמניה נמוכות מאלה של מנוע בנזין ב-50%, וממנוע דיזל ב-30%. בו בעת, היא גם פולטת 80% פחות חנקן חמצני ממנוע דיזל, ו-25% פחות פחמן דו-חמצני ממנוע בנזין (10% פחות מדיזל). גזים אלה הם מהגורמים העיקריים לזיהום אוויר ולפגיעה בשכבת האוזון, כמו-גם לתחלואה בקרב האזרחים.

   

  לדברי אופל, הזפירה CNG מציגה נתון מרשים של כ-19 ק"מ לק"ג גז טבעי בממוצע. תודות למיכלי מילוי בנפח כולל של 21 ק"ג, מגיע טווח הנסיעה המרבי בין תדלוק גז למשנהו ל-540 ק"מ. במקרה שתחנת תדלוק המציעה גז טבעי אינה קרובה מספיק, ניתן לסמוך על מיכל עתודת-בנזין בנפח 14 ליטר.

   

  הזפירה CNG ישווק באירופה החל מאביב 2006, אם כי התרשמות ראשונית ממנו ניתן יהיה לקבל כבר בתערוכת פרנקפורט. בישראל - כמו כל גרסאות הזפירה - הוא לא ישווק כלל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים