שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הפאזה החדשה של נהרין
  נשלמות ההכנות ל"טלופאזה", יצירתו החדשה של אוהד נהרין, שתעלה בבכורה בפארק תמנע

  יצירתו החדשה של אוהד נהרין, "טלופאזה", תעלה בספטמבר באירוע "פאזה מורגנה" השנתי המתקיים למרגלות עמודי שלמה בפארק תמנע שליד אילת. שם העבודה לקוח מעולם הביולוגיה ומשמעותו היא השלב הרביעי בתהליך חלוקת הגרעין בתא. שלב קודם בתהליך המיוזה הוא "אנפאזה" שעל שמו קרא נהרין את אחת מיצירותיו המצליחות והפופולאריות ביותר.

  צילום: גדי דגון

   

  "יש חיבור מסוים בין שתי העבודות שקשור בחקירה של מאסה, בווליום ובנפח. כמו פסלים קטנים בתוך חלל גדול", אומר נהרין, "גם מבחינה מוזיקלית יש מכנה משותף של גרוביות בקצב, אבל לכל עבודה יש נפש משלה שהופכת אותה לשונה".

   

  תהליך העבודה על היצירה החדשה היה קצר משמעותית מכרגיל ונמשך קצת יותר מחודשיים.

   "אנחנו עובדים על 'טלופאזה' בקצב שמעולם לא עבדנו. התגייסנו לעשות עבודה במהירות רבה וביצירה הזו, כמו ב'שלוש', הרקדנים שותפים ליצירתו של בנק התנועה", הוא מספר.

   

  על במת הענק בפארק תמנע יוצבו ארבעה מסכי וידאו וחמש מצלמות שישקפו התרחשויות חיות על הבמה. "זו מגבלה שהצבתי כבר בתחילת התהליך. אני לא רוצה להכתיב תחושות, הייתי רוצה שכל אחד מהצופים ישתמש במה שהוא מקבל מהמסכים כמו שהוא מוצא לנכון, אבל יש פה Zoom In מעניין לתוך התנועה שמאפשר לראות אותה מזוויות אחרות מזו שהעין קולטת", אומר נהרין.

   

  מחדר החזרות עולה התחושה שבעבודה החדשה חוזר נהרין לגרנדיוזיות ולחיוניות שאפיינה את "אנפאזה" והדביקה בהתלהבות קהלים גדולים בישראל ובעולם. בעבודה המוקדמת כמו גם בזו הנוכחית נהרין משתף ומפעיל את הקהל לפרקים.

   

  "אני חושב על הקהל במובן זה שהצפייה בעבודה נעשית מזווית המבט של הקהל כך שמהמקום הצורני, נעשית מניפולציה בקשר ליחסים בין הבמה לקהל. מבחינת תכנים אסוציאטיביים והיכולת לדמיין ברור לי שאנשים באים לעבודה עם ציפיות ודעות קדומות ומטענים משלהם ולכן בנקודה הזו המפגש שלי עם הקהל הוא באותו מקום שבו אני פוגש את עצמי שזה המקום שבו אני מסופק גם כצרכן תרבות", הוא מסביר.

   

  "טלופאזה" תפתח את אירועי "פאזה מורגנה" ביום חמישי, 22 בספטמבר ולמחרת יעלו רקדני להקת "בת שבע" והאנסמבל על אותה הבמה למופע "אנפאזה". במהלך סוף השבוע יקיימו רקדני "בת שבע" במלון הרויאל ביץ' באילת סדנאות של שפת ה"גאגא" של נהרין. את האירועים ינעל המופע "התחברות", של שלום חנוך ושלמה ארצי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים