שתף קטע נבחר

מהיום: שרון יגביר מאמצים למנוע את הדחתו

ראש הממשלה מגביר הילוך, ויחל להיות יותר מעורב בהכנות לקראת כינוס מרכז הליכוד ב-25 בספטמבר, אז ינסו מתנגדיו מבית להקדים את הפריימריז כדי להדיחו מראשות התנועה. הנשק העיקרי: הענקת תחושה של יחס אישי לחברי המרכז

ראש הממשלה, אריאל שרון, יגביר החל מהיום (ה') את מעורבותו בהכנות לקראת כינוס מרכז הליכוד, שאמור להכריע האם להקדים את הפריימריז לראשות התנועה ולמעשה לקצר בכך את שלטון הליכוד.

 

שרון, שהחל אתמול בסדרת פגישות אישיות עם חברי הכנסת של הליכוד, יחל לערוך שיחות טלפון עם חברי מרכז, בניסיון לשכנע אותם שלא לתמוך בהצעה להקדים את הפריימריז. שרון צפוי גם לדבר על הניסיון להדיח אותו מראשות הליכוד, ובאופן כללי - להעניק תחושה של יחס אישי לאנשים, שנעדר בשנים האחרונות מהקשרים בינו לבין פעילי הליכוד.

 

במקביל ימשיך שרון לקיים פגישות עם חברי סיעתו, בעוד שאנשיו, ובהם בנו עמרי, כבר פועלים בשטח במרץ, נוסעים מכינוס לכינוס, מאירוע פרטי אחד למשנהו. גם ראש הממשלה עצמו צפוי להצטרף לחגיגה החל מהשבוע הבא, ולארח חברי מרכז בולטים במעונו הרשמי או בלשכתו.

 

המטרה המרכזית של שרון ואנשיו היא לערוך גיוס מאסיבי לקראת ישיבת המרכז, להציג מחנה חזק שעומד מאחורי ראש הממשלה, וביום ההצבעה לדאוג להגעתם של יותר מ-80% מחברי המרכז אל הקלפיות.

 

גורמים בסביבתו של שרון מאמינים כי אם יגיעו יותר מ-80% מחברי המרכז להצבעה, הרי שהם יצליחו לבטל את הניסיון להקדים את הפריימריז. לדבריהם, "ככל שנתקרב אל המועד של המרכז, יותר ויותר אנשים ישנו את דעתם, יבינו מה ההשפעה של הצבעתם על עתיד הליכוד בשלטון. כבר היום מתחילים להרגיש שינוי, וזה יבלוט גם בסקרים בשבועות הקרובים. זה עניין של זמן עד שהח"כים והשרים, שלא רוצים חירות, יתחילו לשכנע את תומכיהם לרדת מהעניין".

 

ראש הממשלה צפוי לצאת לניו יורק בעוד כעשרה ימים כדי להשתתף בעצרת האו"ם. זמן קצר לאחר שובו, ב-25 בספטמבר, יתכנס המרכז כדי לדון בהצעה להקדים את הפריימריז. ההצבעה תתקיים למחרת. האם יחולו שינויים עד אז? ימים יגידו. מה שברור, בינתיים אריק שרון נלחם על הבית - על הליכוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ילחם על הליכוד. שרון
צילום: איי פי
מומלצים