שתף קטע נבחר

נזקי סופת ההוריקן - 100 מיליארד דולר

למעשה, סכום זה הוא שווי הנכסים; לכך יש להוסיף עוד עניינים שאפשר לבטח, כגון פעילות עסקית

הנזק הכלכלי שגרמה סופת ההוריקן "קתרינה", ובעיקרו הצפתה של העיר ניו-אורלינס, עשוי להיות 100 מיליארד דולר לפחות - העריכה היום (ו') חברת ריסק מנג'מנט סולושנס (פתרונות לניהול סיכונים), העוסקת בניהול סיכוני אסונות-טבע.

 

מומחי החברה הדגישו כי "רק" שווי הנכסים באזורים שהוצפו בעקבות הסופה, בעיקר במדינות לואיזיאנה ומיסיסיפי, הוא בערך 100 מיליארד דולר; זה לא כולל פעילות עסקית, שבוטלה וגרמה נזק (או אובדן הכנסות) - בצורה המכפיפה עניינים אלה לשיפוי ביטוחי - ונזקים רפואיים, והיבטים מינהליים ועוד ועוד. המומחים ציינו כי נזקי הסופה, בשל פגיעה בפעילות כלכלית שוטפת בארה"ב, הם לפחות 100 מיליון דולר ליום; על כך יש להוסיף את עלותן של עבודות השיקום הרבות, שיידרשו - וכן נזקים אקולוגיים ארוכי-טווח.

 

חברת דירוג-האשראי פיץ' העריכה היום כי סופת ההוריקן גרמה לחברות-הביטוח נזק בשווי 25 מיליארד דולר לפחות.

 

בתחילת השבוע, לפני הצפת העיר ניו-אורלינס, העריכה החברה כי היקף הנזק של הסופה לרכוש מבוטח צפוי להיות בטווח של 10 עד 25 מיליארד דולר.

 

אבל אז, כמובן, הייתה תמונה שונה מזו שאפשר להתחיל ולתאר כעת: להערכת הסנטור דייויד ויטר (רפובליקני), סופת ההוריקן "קתרינה" גרמה את מותם של 10,000 בני-אדם לפחות במדינת לואיזיאנה לבדה. מיליוני אנשים, כולל 400 אלף ילדים, נותרו בלי קורת-גג - ומצויים בתנאים קשים מאוד, העלולים ואף צפויים לגרום מחלות וסיבוכים. 15 עד 20 אלף בני-אדם, ברובם המוחלט שחורים, נמצאים במרכז הסיוע שהוקם באיצטדיון "סופרדום" שבעיר. ארבעה ימים עברו מאז שהסופה פקדה את העיר היפהפיה - והניצולים הזועמים מנסים לשרוד בתוך הטינופת וגופות המתים, מחכים לאוטובוסים אשר יחלצו אותם מהמקום.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הרבה כסף טבע במים
צילום: רויטרס
מומלצים