שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

"40 ניצולים מתו בגלל תנאים קשים בביה"ח"

סטודנט שהחלים מניתוח בבית חולים בניו אורלינס סיפר על 40 ניצולים שהגיעו למקום בחיים, אך מתו עקב התנאים הקשים. סיפור נוסף שנגע ללבם של אמריקנים רבים, חשף את חיפושיו של הארדי ג'קסון אחרי אשתו. הוא אחז בחוזקה בידה, אך הסופה הצליחה להפריד ביניהם

עשרות מניצולי הסופה "קתרינה" שהוטסו לבית החולים בניו אורלינס מתו לאחר שאושפזו, כיוון שבית החולים לא הצליח לספק להם מכונות הנשמה. כך דיווח הערב (שבת) סטודנט צעיר ששוהה בבית החולים.

 

אריק מק'קאל, סטודנט בן 23 מאוניברסיטת ניו אורלינס, הצליח ליצור קשר עם אביו ביום ה' בפעם הראשונה מאז הכתה הסופה באזור. הוא שהה בבית החולים שקיבל את ניצולי הסופה, לאחר שהוא עצמו החלים במקום מניתוח תוספתן.

 

הוריקן קתרינה - סיקור מיוחד ב-ynet

 

מק'קאל החל לסייע לעובדי המקום. הוא סיפר כי מאז החלו להגיע למקום ניצולים ביום ה' כבר מתו 40 מהם עקב התייבשות ותשישות. "אנחנו עובדים כאן מסביב לשעון, ישנתי רק שש שעות בשלושת הימים האחרונים", סיפר.

 

לדבריו, גופות הוחזקו בקומה השניה של חדרי הניתוח עקב חוסר מקום, ואילו ניצולים שנזקקו להנשמה נאלצו להעזר באנשים שהפעילו את המכונות ידנית. הוא הסביר כי מותם של האנשים "גורם לי להרגיש עצב וכעס בו זמנית, במיוחד לאור העובדה שניתן היה למנוע חלק ממקרי המוות. לחשוב שהאנשים הללו מתו רק בהתחשב בנסיבות העגומות בבית החולים, זה דבר נורא. אני לא מוצא בכך שום היגיון", אמר מק'קאל.

 

הסופה הפרידה בין בני הזוג במיסיסיפי

 

סיפורם של בני זוג מבילוקסי שבמיסיסיפי נגע ללבם של אמריקנים רבים, לאחר שהתוודעו לרגעים המשותפים האחרונים של השניים ולחיפושים אחרי האישה, טונט ג'קסון.

 

"החזקתי את ידה חזק ככל שיכולתי, אבל היא אמרה: לא תצליח להחזיק בי, תשמור על הילדים והנכדים", כך סיפר ג'קסון לרשת איי.בי.סי כבר ב-30 באוגוסט. שלושה ימים לאחר מכן הגיעה אליו ההודעה הסופית על מותה.

 

כשהמיים עלו והציפו את ביתם של הארדי וטונט בבילוקסי, עלו השניים לקומה העליונה של דירתם. אך הסופה המשיכה להכות באזור, וסחפה את ביתם של השניים. הארדי ג'קסון, 54, עשה ככל שיכול היה כדי לאחוז בידה של אשתו זה 29 שנים, אך לא יכול היה לעמוד בסחף. הסופה לקחה את טונט אל מותה.

 

כעת יהיה על ג'קסון לדאוג לבדו לארבעת ילדיו, שהצעיר שבהם בן 12. לבני הזוג יש גם שלושה נכדים, שאחד מהם נכח בבית בעת ש"קתרינה" הכתה בו.

 

בעשור האחרון ניהל ג'קסון את משק הבית, זאת לאחר שרכבת פגעה במכוניתו. אשתו עבדה במפעל למזון מן הים.כעת שוהים בני המשפחה בבית קרוביהם. הסופה לא הותירה זכר מביתם המקורי.

 

לאחר שוך הסופה שב ג'קסון בכל יום למה שהיה ביתו, בין השאר כדי לחשוב במקום ההוא על מילותיה האחרונות של אשתו, וכן כיוון שלדבריו "אני מתכוון לקיים את הבטחתי לאלוהים וגם את מה שהבטחתי לאשתי".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ניצולי הסופה
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
ניו אורלינס. מוצפת
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
מתים גם בבית החולים
צילום: איי פי
מומלצים