שתף קטע נבחר

נתניהו הבטיח: "אביא מיליוני תיירים לבית שאן"

המועמד בנימין נתניהו יצא ל"סיור בחירות" בבית שאן: בבניין העירייה הוא התקבל על ידי פעילי ליכוד בקריאות "היידה ביבי", וראש העיר הבטיח לו: "בית שאן מאחוריך, אתה ראש הממשלה הבא". נתניהו מצדו הבטיח להביא מיליוני תיירים לאתרי העתיקות בעיר, וגם "לממש את חזון הרכבת". ב"שיעור בדמוקרטיה" שנתן בבי"ס אורט הוא תקף את שרון: "הוא קיבל מנדט לדרך מסוימת והוא שינה אותה מבלי לבקש אישור של הבוחרים"

"סיור בחירות" של נתניהו בבית שאן: ח"כ בנימין נתניהו, שבשבוע שעבר הכריז על התמודדתו על ראשות הליכוד, לא מבזבז זמן, ויצא היום (א') לבית שאן. "אהפוך את בית שאן ליעד תיירותי בו יבקרו מיליוני תיירים באתרי העתיקות בעיר", הבטיח נתניהו בביקור.  

 

את ביקורו הוא התחיל בבניין העירייה שם התקבל על ידי פעילי ליכוד ועובדי עירייה בתשואות שמחה ובקריאות "היידה ביבי" ובקריאות "מי שמבקר בבית שאן יהיה ראש ממשלה". ראש העיר ג'קי לוי אמר לו: "אתה ראש הממשלה הבא של ישראל ו-3,000 מתפקדי ליכוד בבית שאן יתמכו בך".

 

לוי הוסיף כי "בפריימריס לראשות הממשלה תמכנו בשרון, אבל נתניהו היה זה שבא לבקר את הפצועים ולנחם את המשפחות של ההרוגים בפיגוע שהיה בזמנו בסניף הליכוד בבית שאן".

 

לוי סקר את הפעילויות הרבות שנעשו בבית שאן בתמיכת משרד האוצר בראשו עמד נתניהו והביע תקווה כי נתניהו כראש ממשלה יקדם את בית שאן גם בעתיד. במקום גם נכח דוד לוי, התומך בנתניהו.

 

לאחר מכן ביקר נתניהו בבית ספר אורט, שם הבטיח לפתח את הרכבת לבית שאן. מדובר בתוואי שכבר אושר, בפרויקט שתוקצב במיליארדי שקלים. לפי התכנון, הקו יוקם לקראת 2007. לתלמידי כיתות י"ב הוא אמר: "אני רוצה שתהיה לכם עבודה כאן בבית שאן, ולא במקום אחר".

 

לאחר מכן הוא ביקש לתת "שיעור בדמוקרטיה" לתלמידים, בו תקף את ראש הממשלה. נתניהו אמר להם: "דמוקרטיה אומרת שמיישבים חילוקי דעות בשיטה פשוטה, בבחירות בקלפי, המפתח להכרעה בקלפי הוא שהמפסיד מקבל את התוצאה. לפעמים בגלל דברים שלא חזו בבחירות כלליות עושים משאל עם. בדמוקרטיה יש הכרעות בתוך מפלגות, מנהיג נבחר להוביל בדרך מסוימת, לא ייתכן שהוא ילך בדרך הפוכה ויתעלם ממשאל הבוחרים שנערך. הוא צריך לנהוג באומץ ולבקש מהבוחרים האם להמשיך בדרכו. ראש הממשלה קיבל מנדט לדרך מסוימת והוא שינה אותה מבלי לבקש אישור של הבוחרים".

 

כמה תלמידים הביעו תרעומת בפני ynet ש"מדובר בעצם בתעמולת בחירות".  

 

"למדתי מהטעויות"

 

ביום שלישי שעבר כינס נתניהו מסיבת עיתונאים בתל-אביב, ובה הודיע רשמית על התמודדותו על ראשות הליכוד, "למדתי מטעויות העבר, הסקתי מסקנות ואני מוכן", הסביר ותקף בחריפות את שרון: "האיש שקיבל את הקולות שלנו להנהיג את התנועה ברוח הליכוד, הפנה לנו עורף. שרון נטש את עקרונות הליכוד ובחר ללכת בדרך אחרת - בדרך השמאל. את הבית שהוא סייע להקים הוא מאיים להרוס במו ידיו. הליכוד והמדינה זקוקים למנהיג שיפסיק לתת רוח גבית לטרור, שיעצור את השחיתות ויפעל לאחות את השסע בעם".

 

יום למחרת כבר הגיע לביקור באזור E-1, החוצץ בין ירושלים למעלה אדומים, והמשיך לתקוף את ראש הממשלה: "ירושלים נמצאת בסכנה מפני ששרון קידש את העקרון כשבחר לעקור יהודים עד לגבולות 67', ובכך העצים את הסכנה". מקורבים לנתניהו בליכוד אומרים כי בשבועות הקרובים אנשיו ישימו את הדגש על ההכנות לקראת כינוס מרכז המפלגה, שיקבע ב-26 בספטמבר האם להקדים את הבחירות המקדימות. להערכתם, הבחירות הכלליות יתקיימו בפברואר-מרס, ועד אז ימשיך נתניהו "לחרוש" את הארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
נתניהו היום בבית שאן
צילום: חגי אהרון
מסייר עם דוד לוי
צילום: חגי אהרון
האמפיתיאטרון הרומי בעיר. העולם יגיע?
צילום: לע"מ
מומלצים