שתף קטע נבחר

ביילין: מארגני עצומת הסירוב בימין - לדין

שר המשפטים לשעבר כתב ליועץ המשפטי לממשלה כי "ברור שיש פה לכאורה עבירה על חוק העונשין בניסיון להמרדה; לי ולמפלגתי עמדה נחרצת נגד סרבנות קולקטיבית מכל סוג שהוא". חותמי העצומה: זה ניסיון לסתום פיות; אנחנו מדפיסים 100 אלף סטיקרים בנוסח: 'אין מצב שנתגייס לצבא הגירוש"

יו"ר מרצ-יחד, יוסי ביילין פנה היום (ג') ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בדרישה להעמיד לדין את האחראים לעצומת סרבני הימין, שפורסמה לראשונה ב-ynet.  לדבריו, "אם זה לא מעשה המרדה, אז מה זה? צריך לבלום את זה ולהעמיד את האחראים לדין",

  

בסוף שבוע שעבר פורסם לראשונה ב-ynet על עצומה שמארגנים בני נוער מכל רחבי הארץ לפני גיוס שלא להתגייס לצה"ל על רקע יישום תוכנית ההתנתקות והשימוש בחיילי צה"ל שבאו, לדבריהם, "לעקור יהודים מבתיהם". על העצומה חתמו מאות בני נוער שנמצאים לפני גיוס והיא זכתה להדים ותגובות רבות בקרב הציבור הרחב.

 

שר המשפטים לשעבר, יוסי ביילין, אומר היום: "זה נראה ברור שיש פה לכאורה עבירה על חוק העונשין בניסיון להמרדה". בתשובה לשאלה האם העצומה לא מעידה על המשבר בו נמצא הציבור הדתי-לאומי, ענה: "לכל פושע יש בעיות אבל יש פה עבירה ברורה על החוק בצורה בוטה. אם יסתבר שיש כאן בעיה חברתית וקרע, אז אנשים אחרים צריכים לטפל בה. אני לא חושב שנוצר קרע בעם אחרי ההתנתקות אלא להפך: רוב האנשים הנורמלים שמחים שיצאנו מעזה, אבל תמיד יש גם את האנשים הקיצוניים".

 

עם זאת ביקש להדגיש: "אני אשמח תמיד להידבר ולשמוע את המתנחלים. עשיתי הרבה בנושא הזה, הרבה מהם הגיעו אליי, יותר מאשר הם באו לשרון. מבחינתי חלקם הגדול הם שומרי חוק, אבל כאשר עוברים עבירות חמורות זהו איתות מסוכן ואסור לנו להקל בחומרת העניין".

 

בהתייחסו לסרבנות לשרת בשטחים, מצד שמאל של המפה הפוליטית, אמר ביילין, כי "לי וגם למפלגה יש עמדה נחרצת נגד סרבנות קולקטיבית מכל סוג שהוא".

 

המארגנים: סותמים פיות

 

בתגובה לפנייה ליועץ המשפטי להעמיד את האחראים לדין, אמר ל–ynet יוני כהנא, אחד מהמארגנים של העצומה כי "זה ברור ומובן שמדובר במחאה לגיטימית ודמוקרטית. ניסיון סתימת הפיות של גורם זה או אחר הוא ילדותי ואינו מצדיק התייחסות. מדובר בדיבורים שלפני בחירות ולא בכוונה רצינית ואמיתית".


סטיקר הסירוב

 

ובינתיים הדפיסו היום מארגני העצומה 100 אלף סטיקרים שעליהם נכתב: "אין מצב שאתגייס לצבא הגירוש לישראל!". הסטיקרים יופצו בכל רחבי הארץ, לאחר שאת הכסף למימון הפרוייקט קיבלו המארגנים, לדבריהם, מתרומה מחו"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
ביילין. "זה ניסיון להמרדה"
צילום: תומריקו
המכתב ליועץ
צילום: איי פי
הפינוי. "לא חושב שנוצר קרע בעם"
צילום: איי פי
מומלצים