שתף קטע נבחר

הליכוד: אפילו נתניהו כבר לא בטוח בניצחונו

גם אנשיו של נתניהו כבר לא בטוחים שמרכז הליכוד יתמוך בהקדמת הפריימריז, וגם אנשיו של עוזי לנדאו הבינו כי לא יצלחו את ההצבעה. שרון מנגד לא יושב בחיבוק ידיים, ונערך לסדרת פגישות עם פעילים כדי להבטיח תמיכה רחבה

ככל שחולפים הימים ומתקרב מועד כינוס מרכז הליכוד גוברות ההערכות בליכוד כי ראש הממשלה יצליח לזכות ברוב של מתנגדים להצעה להקדמת הפריימריז. אך ראש הממשלה אינו סומך על הסקרים או על תחושות הבטן וממשיך לעבוד קשה: מחר (יום ה') ייפגש שרון עם עשרות ראשי קבוצות בליכוד בירושלים, וכך גם ביום ראשון.

 

כבר אתמול אמרו גורמים המקורבים לעוזי לנדאו כי הם מבינים שככל הנראה לא יצליחו לנצח בהצבעה במרכז והם מכוונים את צעדיהם למהלכים הפוליטיים העתידיים.

 

בין לבין ממשיך ראש הממשלה בשיחות טלפון רבות עם חברי מרכז ופעילי שטח בליכוד ומבקש מהם את סיועם כדי למנוע את מה שהוא מכנה הדחתו וגירושו מתוך התנועה.

 

ובאותו זמן, גם בצד השני, אצל נתניהו, כבר לא כל כך בטוחים שהניצחון עוד מונח להם בכיס. נתניהו מאמין כי יש לו אפשרות לנצח בהצבעה במרכז אבל הוא לא מוכן להמר על כך בכל כספו. עם זאת, נתניהו סמוך ובטוח שבהתמודדות על ראשות הליכוד, תהיה אשר תהיה, הוא ינצח.

 

עמדתו החדשה של נתניהו לגבי אי היכולת להצליח במרכז, נסמכת על ההערכה, לפיה יכולתו של שרון לבצע מהלכים פוליטיים ולהשפיע על חברי המרכז כשהוא יושב על כסא ראש הממשלה גדולה יותר משלו, כחבר כנסת מן השורה.

 

נתניהו גם מבין כי מרכז הליכוד הוא גוף שחבריו אינם נטולי אינטרסים וניתן להשפיע על עמדתם באמצעות הבטחות פוליטיות כאלה ואחרות.

 

מאחורי הקו החדש שעליו החליטו נתניהו ותומכיו בסיעת הליכוד כבר אתמול, לפיו החלפת ראש הממשלה אינה אמורה להביא בהכרח להפלת הממשלה, עומדת ההבנה כי לא ניתן יהיה להפיל את ממשלתו של שרון באמצעות 61 ח"כים בכנסת, והיחיד שיכול להביא להקדמת הבחירות הוא שרון עצמו. נתניהו סבור כי שינוי והעבודה לא מוכנות עדיין לבחירות ולכן הן ינסו להגיע לתאריך מוסכם עם שרון ולהימנע מבחירות בזק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. סדרת פגישות
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
נתניהו. לא בטוח
צילום: רויטרס
צילום: צביקה טישלר
לנדאו. מכוון צעדיו
צילום: צביקה טישלר
מומלצים