שתף קטע נבחר

4 שנות מאסר ל"מלך השוק האפור" רביזדה

בני רביזדה הורשע בהעלמות מס של עשרות מיליוני שקלים. השופטת כתבה כי "היקף השמטת המסים, והתמשכות המעשים מחייבים הטלת עונש כבד". היא גם הטילה עליו ועל החברה שבבעלותו קנס בסך 2.5 מיליון שקל

בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (ה') ארבע שנות מאסר ועוד חודשיים על בני רביזדה,  מי שנחשב ל"מלך השוק האפור".

 

רביזדה הורשע בהעלמות מס, תוך שימוש במרמה, עורמה ותחבולה כדי להעלים הכנסות בגובה של עשרות מיליוני שקלים מתוך מחזור פעילות של למעלה משני מיליארד שקלים, שגלגל הבנק שלו - דור-חן - בשוק האפור בין השנים 95-98'.

 

רביזדה ניהל את עסקיו מתוך קראוון בגודל של שני מטרים ביפו, כשהוא משתמש במחשבון בלבד לצורך העלמת פעולותיו.

 

בכתב האישום שהוגש על ידי התובע, רם נאור, נטען כי הוא לא הצהיר על פעולותיו העסקיות, לא ניהל פנקסי חשבונות והשתמש בחשבוניות בנקאיות על שם אנשים אחרים כדי להעלים את פעולותיו העסקיות. כמו כן, הוא לא הצהיר על הכנסותיו אלא כשכיר בחברה.

 

השופטת, יהודית אמסטרדם, כתבה בגזר הדין כי היקף השמטת המיסים, התמשכות המעשים והצורך להרתיע את הנאשם, שחזר לסורו, מחייבים הטלת עונש כבד.

 

השופטת דחתה את טענתו כי ניסה לקיים מגעים עם מס הכנסה לצורך תשלום מיסים וכתבה כי מדובר בטענה מגוחכת מכיוון שמס הכנסה מעולם לא סרב למי שמבקש להחזיר לו מיסים.

 

כמו כן, השופטת הטילה קנס של מיליון וחצי שקלים על החברה שבבעלותו ומיליון שקלים על רביזדה עצמו. נגד רביזדה תלויים ועומדים שני תיקים נוספים, האחד בפרשת הבנק למסחר, שם הוא נאשם בהלבנת הון של 4.8 מיליארד שקל ובתיק נוסף משנת 2005 הוא נאשם בעבירות מס, מע"מ והלבנת הון בסכום של 320 מיליון שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
רביזדה. העלמות של עשרות מיליונים
צילום: יריב כץ
מומלצים