שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

ניו אורלינס: גיבור בן 6 הציל חמישה פעוטות

במהומה המוחלטת שהשתלטה על ניו אורלינס, החבורה הזו בלטה למרחוק: ילד בן 6 נושא תינוק בן חצי שנה ומוליך אחריו חמישה פעוטות נוספים, בני כשנתיים. החבורה הוטסה למקלט בבאטון רוז' שם ניסו עובדים סוציאלים לגלות מדוע ננטשו והאם הוריהם בחיים. בסוף זה נגמר טוב

גם במהומה המוחלטת שהשתלטה על אזור המקלטים בניו אורלינס, אי-אפשר היה שלא להבחין בחבורה המוזרה הזו: ילד בן שש, אוחז בידו תינוק בן פחות מחצי שנה ומוליך אחריו חמישה פעוטות נוספים, כולם מחזיקים ידיים.

 

שלושה מבין הפעוטות היו בני לא יותר משנתיים, אחד מהם היה עוד בחיתוליו. הייתה שם גם ילדה בת שלוש, עם סרטים צבעוניים בצמותיה, שהחזיקה את אחיה בן השנה. הילד בן השש דיבר בשם כולם. "קוראים לי דיאמונט לאב", הוא אמר לאנשי כוחות ההצלה שפגשו אותם. ה"לוס אנג'לס טיימס" הביא את סיפורו.

 

 

אלפי רגעים אנושיים צמחו מתוך אסון ההוריקן הזה, אבל מעטים הצליחו לחדור ללבבות עובדי הסיוע יותר מאשר השביעיה הזו, שנמצאה ביום חמישי האחרון משוטטת לבדה באחד הכבישים הראשיים המובילים ללב העיר ההרוסה. הם נלקחו מייד למטה ההצלה בבאטון-רוג', שם ניסו הפראמדיקים לגלות את שמותיהם ולברר היכן הוריהם.

 

"הסעת הילדים האלה היתה הדבר הכי קשה שעשיתי בחיים", אמר פט קובני, נהג אמבולנס מיוסטון, טקסס. "ידעתי שההורים שלהם מתו או נטשו אותם. זה בעצם לא משנה לשורה התחתונה. בסופו של דבר, ילד בן שש מצא עצמו אחראי על שישה תינוקות".

 

באזור האסון אספו הרשויות רישום אודות 220 ילדים נעדרים אולם מעריכים שהמספר יהיה גבוה יותר. ההמולה במוקדי הפינוי הייתה כה גדולה וקרה לא מעט שילדים הופרדו מהוריהם בטעות: האם הניחה את ילדה באוטובוס וכשירדה להביא את המזוודה האוטובוס נסע.

 

במטה ההצלה בבאטון רוז', בניין רועש וגועש, מלא בכבאים ופראמדיקים, הילדים אכלו מעט בקפיטריה ומייד נרדמו. דיאמונט הסכים לספק פרטים מזהים אחדים, וסיפר שאביו גבוה ואמו נמוכה. הוא ציין גם את כתובתו, מספר הטלפון בבית הוריו ושם בית הספר היסודי בו הוא לומד. עוד הוא סיפר שהתינוק שנשא בידיו הוא אחיו, דרינל, וששני פעוטות נוספים, טיריק וזוריה, הם בני דודתו. שלושת האחרים הם השכנים שלו לבניין.

 

גבי, G ודיאמונט

 

הפעוטות כולם נמצאו כשהם נקיים ובמצב בריאותי תקין. עם רדת הערב, אחז אחד המתנדבים בפעוטה בת שנתיים בידיו והסתובב עמה ברחבי הבניין. "היא היתה מפוחדת והייתי חייב להרגיע אותה כדי שתאכל", סיפר האיש, רון היינס שמו.

 

מאוחר יותר באותו לילה התעורר שביב של תקווה. התברר שאישה במקלט בעיירה סמוכה מחפשת אחר קבוצה של שבעה ילדים. כאשר הצליחו סוף סוף ליצור עימה קשר טלפוני, התברר שהיא מחפשת קבוצה אחרת. "זה גרם לנו להבין שהדבר הזה קורה בכל רחבי המדינה", אמרה אחת העובדות במקלט.

 


החבורה הצעירה בלטה על רקע ההמולה בעיר (צילום: רויטרס)

 

יומיים חלפו. הילדים הועברו בינתיים לדירת מקלט מצויידת בצעצועים ובמתנדבים ששימשו להם "אחים בוגרים". אחת מהם, פעוטה בת שנתיים, סירבה בתוקף לגלות את שמה. התעלומה נפתרה רק לאחר שאחת המתנדבות צילמה אותה במצלמה דיגיטלית והראתה לה את התמונה. "גבי"!!! צעקה הילדה בשמחה.

 

ילד אחר הגיע למקלט כשהוא לובש חולצה עליה מודפסת האות G. המתנדבים, שהחלו לכנותו בשל כך בשם G, הופתעו לגלות שהוא מגיב לשם.

 

כעבור זמן מה התחיל דיאמונט לגלות פרטים נוספים מעברו. בשיחות שקיים עם דריק רוברטסון, "אח בוגר" בן 27, הוא סיפר כיצד אמו בכתה כאשר הוא הועלה על המסוק שלקח אותו משם. כיצד הבטיח לה שישמור על אחיו הקטן.

 

ביום שבת בלילה הצליחו המתנדבים לאתר את אמו של דיאמונט, קתרינה וויליאמס בת ה-26, ששהתה במקלט בסן-אנטוניו יחד עם אמותיהם של שאר הפעוטות. ביום ראשון היא הוטסה במטוס פרטי על-מנת לקחת את הילדים עמה לטקסס.

 

האם: "כולנו בכינו, אבל נתנו לילדים ללכת"

 

בראיון טלפוני עם ה"לוס אנג'לס טיימס", דקות לפני שעלתה על המטוס שהוביל אותה לילדיה, סיפרה וויליאמס: "בדרך כלל אני לא נותנת לילדים שלי להתרחק ממני. כשהגיעה הסופה נלכדנו כולנו על גג הבניין והמים התחילו לעלות. היינו חייבים למצוא פתרון, אז חיכינו להליקופטר.

 

"כשהגיע החילוץ, ביקשו ממנו להעביר את הילדים. אמרו שיחזרו אחרי 25 דקות. היינו חייבים להחליט מהר מה לעשות. בסוף אבא שלי אמר לנו למסור את הילדים, הוא אמר שהוא היה מוכן למות עבור ילדיו וכך ראוי שנעשה אנחנו. כולנו בכינו, אבל בסוף נתנו להם ללכת".

 

אבל ההליקופטר לא חזר. בעוד הילדים הוטסו לבאטון-רוג', ההורים מצאו עצמם בטקסס. וויליאמס היתה בטוחה שילדיה חיים ושלמים, ועדיין - הדאגה לא נתנה לה מנוח. היא עשתה לילות כימים בחיפושים, עד שלבסוף ראתה את תמונות הילדים באתר אינטרנט שהקימו מתנדבי המקלט אליו הגיעו בבאטון רוז'. "כל מה שאני יודעת זה שאני רוצה לראות את הילדים שלי. כל השאר כבר יסתדר", אמרה.

 

שעות ספורות לאחר מכן, אמרו מתנדבי המקלט שלום אחרון לילדים, שכעת כבר זכו לשמות: דיאמונט לאב, אחיו דרינל ושני בני דודתם - זוריה וטיריק לאב. הילדה שצעקה "גבי" היא גבריאל ג'יין אלכסנדר. הפעוטה לה קראו המתנדבים "בוטן" היא דגני קרטר.

 

ומה עם ג'י? הילד שנקרא על-שם האות שנכתבה על חולצתו הוא לי ליווד מור ג'וניור.

 

"לא נראה לי שהילדים האלה יזכרו את הפינוי במסוק או אפילו את המים הגועשים והחום הנורא", אמר רוברטסון לאחר שנפרד מדיאמונט. "אני חושב שהם יזכרו שהם שרדו את קתרינה. ושאהבו אותם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בן השש הוביל את החבורה. ילד שניצל מהסופה במקלט בטקסס
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
"הבנו שזה קורה בכל רחבי המדינה". הפליטים באחד המקלטים בטקסס
צילום: רויטרס
מומלצים