שתף קטע נבחר

"הרב עובדיה חייב התנצלות לארה"ב"

הליגה למניעת השמצה בארה"ב גינתה בחריפות את התבטאותו של הרב עובדיה יוסף לפיה אסון "קתרינה" הוא עונש מאלוהים לנשיא בוש על שתמך בתוכנית ההתנתקות. מהליגה נמסר כי "הדברים של הרב עובדיה יוסף הם מזעזעים בקיצוניות שלהם. מטריד במיוחד שאדם של אמונה יכול לנצל סבל אנושי ואובדן כדי לקדם אג'נדה פוליטית"

הליגה למניעת השמצה בארה"ב פירסמה הערב (יום ה') גינוי חריף לדברים שאמר השבוע הרב עובדיה יוסף, לפיהם הוריקן "קתרינה" הייתה נקמת אלוהים בנשיא בוש בשל תמיכתו בתהליך ההתנתקות.

 

"הדברים של הרב עובדיה יוסף הם מזעזעים בקיצוניות שלהם. בשעה שההתנתקות מעזה היתה תהליך כואב של עם ישראל, הניסיון של המתנגדים לנסיגה להציג את הטרגדיה הלאומית כאילו היא נגד רצון האל היא מדאיגה באופן קיצוני", נאמר בהודעת הליגה.

 

ב"ידיעות אחרונות" פורסם כי הרב עובדיה אמר בדרשתו השבועית: "היה צונאמי ויש אסונות טבע נוראיים. כל זה ממיעוט התורה. איפה שיש תורה זה מקיים את העולם. שמה (בניו אורלינס) יש שם כושים. כושים ילמדו תורה? יאללה נביא להם צונאמי, נטביע אותם. מאות אלפים נשארו בלי קורת גג. עשרות אלפים הרוגים. כל זה כי אין להם הקדוש ברוך הוא".

  

הרב עובדיה הסביר עוד כי מדובר בעונש לאמריקנים על שבוש "עודד את שרון שיגרש את גוש קטיף. פה היו 15 אלף מגורשים. שם 150 אלף. הקב"ה נתן את שכרו. הוא לא מקפח שכרה של אף בריה.

  

"הוא עולל את הגירוש והנה יש לו גירוש. עכשיו כולם צועקים עליו... הנה זה העונש שלו על מה שעשה לגוש קטיף. וגם אלה כולם, עושי דברו, יבוא זמנם. הקדוש ברוך הוא, ישתבח שמו, ארך אפיים עם הרשעים. למה? כי איפה הרשע יכול לברוח מהקדוש ברוך הוא? יגיע זמנו ויקבל צ'פחה על הראש".

 

בליגה למניעת השמצה ראו את הדברים בחומרה. "ההערות של הרב יוסף חסרות באופן קיצוני כל ביטוי של חמלה לסבל של אחרים", נאמר בהודעתם. "מטריד במיוחד שאדם של אמונה יכול לנצל סבל אנושי ואובדן כדי לקדם אג'נדה פוליטית. הרב יוסף חייב התנצלות לארה"ב ולקורבנות הוריקן קתרינה. אנחנו מקווים שמנהיגים דתיים בישראל יגנו את דבריו כבלתי רגישים וככאלה שאינם מקובלים בדיאלוג הלאומי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
"כל זה כי אין להם הקדוש ברוך הוא". הרב עובדיה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים