שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מדביקי הכרזות בשפרעם יישארו שבת במעצר

  המשטרה והפרקליטות הורו לשחרר את שלושת הצעירים החרדים שהדביקו כרזות עם תמונתו של המחבל עדן נתן-זאדה, אולם שופטת בית משפט השלום, בהחלטה חריגה, הציבה תנאים מחמירים לערבות. לשלושה לא הייתה אפשרות לגייס את הכסף והם יישארו במעצר גם השבת

  שלושת הצעירים החרדים שהדביקו בתחילת השבוע בשפרעם כרוזים עם תמונתו של המחבל היהודי עדן נתן-זאדה, יישארו במעצר גם במהלך השבת. השבוע הסכימו המשטרה והפרקליטות לשחררם אולם בהחלטה חריגה הציבה שופטת בית משפט השלום בעכו, חנה לפין-הראל, תנאים מחמירים לערבות. לשלושה לא הייתה אפשרות לגייס את הכסף והם יישארו במעצר.

   

  השלושה הדביקו כרוזים ובהם, מלבד תמונתו של נתן-זאדה שרצח ארבעה מתושבי שפרעם, נכתבו גם דברי נקם ודרישה לחקור את מותו של המחבל.

   

  לאחר שנעצרו בחשד להסתה למעשה אלימות, הוארך מעצרם של השלושה עד היום (ו'). במהלך הדיון שהתקיים היום בעניינם סיימה המשטרה את חקירתה וביקשה לשחררם, ועל שאירע בבית המשפט בהמשך סיפרו עורכי הדין יוסי לין ורון אבישור, המייצגים את החשודים: "השופטת ביקשה מהמשטרה הסבר לסיבת השחרור, ונענתה כי ההחלטה היא של הפרקליטות. בשלב הזה היא ביקשה הסברים מהפרקליטות בכתב והפסיקה את הדיון. השוטר שייצג את המשטרה בדיון יצא לערוך בירורים, וכשהוא חזר הסביר שמדובר בהוראה ישירה של המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן.

   

  "השופטת לא הסתירה את מורת רוחה וטענה כי בשלב הזה כבר אמור היה להיות מוגש נגד השלושה כתב אישום, והמשטרה הייתה צריכה לבקש הארכת מעצר עד תום ההליכים. בסופו של דבר היא החליטה לשחרר את השלושה בתנאים שדרשה המשטרה, אבל קבעה בנוסף ערבות של 50 אלף שקל לכל אחד מהם. המשמעות היא שהם למעשה נשארים במעצר כי מדובר בשלושה צעירים שאין להם סכומי כסף כאלה. היא לא הייתה מוכנה לתת ארכה כדי שהם ייאספו את הכסף, והשלושה נשארו במעצר".

   

  עורכי הדין, המייצגים את שלושת החשודים מטעם עמותת 'חננו', ציינו כי בכוונתם לערער על החלטתה של השופטת בבית המשפט המחוזי. "השופטת, הלכה למעשה, ביטלה את בקשת השחרור של המשטרה. זה מקרה שלא היה כמוהו, כביכול השופטת לא מכירה בהפרדת הרשויות, וזה מקומם", אמרו עורכי הדין.

   

  במשטרה אישרו את עיקרי הדברים, וציינו כי עיקר הביקורת של השופטת הייתה כלפי הפרקליטות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אחיה ראב"ד
  הצעירים החשודים בהסתה
  צילום: אחיה ראב"ד
  הכרזות שנתלו בשפרעם
  צילום: אחיה ראב"ד
  עו"ד יוסי לין
  עו"ד רון אבישור
  מומלצים