שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  7 ראשי רשויות שחרגו בהוצאות ישלמו מכיסם
  ראש עיריית קריית מלאכי (לשעבר) מינה יועץ שלא כדין. ראש עיריית אלעד העסיק מקורב ללא מכרז. ראש עיריית קריית מוצקין הגיש תביעת דיבה על חשבון משלם המסים. סך כל הקנסות: כמיליון ו- 300 אלף שקל

  ראש עיריית קריית מלאכי לשעבר ואחיו של נשיא המדינה ליאור קצב, ועוד 3 ראשי ערים (אלעד, פקיעין, ובסמה) נדרשים להחזיר מכיסם כמיליון שקל בגלל הוצאות לא חוקיות שאישרו במהלך כהונתם. 3 ראשי יישובים נוספים - הוד השרון, קריית מוצקין וטורעאן - שהוועדה לחיוב אישי המליצה לקנוס אותם אישית, הודיעו שיחזירו את הכסף לקופה הציבורית.

   

  סך הכל הופעל עד היום הנוהל נגד 12 ראשי רשויות. החקירות וההחלטות התקבלו באגף לביקורת ברשויות המקומיות, בראשות דני רייף ועו"ד מיכל רוזנבוים, היועצת לוועדה לחיוב אישי.

   

  ליאור קצב, לשעבר ראש עיריית קריית מלאכי. הומלץ לחייבו בסכום של 92 אלף שקל. הסיבה: מינוי שלא כדין של גדעון מהרי לתפקיד יועץ ראש העירייה לענייני קליטת עולי אתיופיה. הועדה לחיוב אישי זימנה את קצב לשימוע, אך הוא הודיע שיגיע אליו רק אם יממנו לו עורך דין. קצב אמר אתמול: "אני הייתי ראש הלוחמים נגד כל תשלום למהרי".

   

  צוריאל קריספל - ראש עיריית אלעד. הומלץ לחייבו בסכום של 500 אלף שקל – הסכום הגבוה ביותר בו חויב עד כה ראש רשות. הסיבה: העסקת מקורבו יחזקאל חנונו ללא מכרז. בשימוע טען כי פעולותיו היו לטובת המועצה ולא לטובתו האישית. כתבנו אורון מאירי מוסר, כי קריספל אמר אמש שהמינוי של עוזרו היה כדין וכי קיבל על כך חוות דעת משפטית.

   

  סלים סעידה - לשעבר ראש מועצת פקיעין. הומלץ לחייבו וגם את גזבר המועצה בכ- 25 אלף שקל. הסיבה: רכישת רכב בסכום הגבוה מהמותר. סעידה טען בשימוע: "ראינו שיש חריגה, אבל אין רכב בדיוק בסכום המותר". הגזבר אמר שלא היה לו נעים להגיד לא לראש המועצה החדש. סעידה אמר אתמול: "החוק מאפשר לי רכישת רכב מעל הסכום שנקבע בתנאי שאני משלם אותו. ערך הכסף הוא 3000 שקל בלבד".

   

  אחמד כבהא - ראש מועצת בסמה (בנחל עירון). הומלץ לחייבו בכ- 40 אלף שקל. הסיבה: תשלום לרואה חשבון מקורב מתקציבים שנועדו למערכת החינוך. ראש המועצה טען בשימוע כי החשבונות של המועצה היו מעוקלים ורואה החשבון לחץ עליו לקבל את שכרו.

   

  שלושה ראשי רשויות נוספים הודיעו בימים האחרונים, לאחר קבלת החלטת הוועדה, כי יחזירו את הכסף לקופה הציבורית: עזרא בנימיני - לשעבר ראש

  עיריית הוד השרון. יחזיר 60 אלף שקל, בגין העסקת מנכ"ל ויועץ בצורה לא תקינה; חיים צורי - ראש עיריית קריית מוצקין. יחזיר 20 אלף שקל, לאחר שהגיש תביעה דיבה שמומנה מקופת העירייה. בשימוע הגיש הצעת פשרה שלפיה ידאג להשיב את שכר הטרחה. הוועדה חייבה אותו גם באגרת בית המשפט; מאזן עדוי, ראש המועצה המקומית טוראען. יחזיר 220 אלף שקל, לאחר שהמועצה העבירה את כספי החינוך של התלמידים כתשלום לקבלן סבאח פחרי.

   

  ממשרד הפנים נמסר כי "ההמלצות של הוועדה לחיוב אישי יועברו להחלטת השופט בדימוס שייבחר לעמוד בראשה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  ליאור קצב, ראש עיריית לשעבר
  צילום: שאול גולן
  מומלצים