שתף קטע נבחר

שרון על נתניהו: הוא פועל מתוך טירוף

בפגישה עם פעילי ליכוד במעונו בירושלים, תקף ראש הממשלה, באופן חסר תקדים את יריבו הפוליטי, בנימין נתניהו: "אני לא מבין איך רוצים לוותר על שנה ורבע לשלטון בשל אמביציות אישיות מטורפות". לדברי שרון, נתניהו "מפרק את הליכוד. אני לא יודע מה הוא ירוויח מזה". בלשכת נתניהו מגיבים: "שרון הפך את הליכוד לקבלן ביצוע של השמאל"

עם יציאת כוחות צה"ל מעזה ולפני צאתו לאו"ם, התפנה שרון לקרב על חייו הפוליטיים ותקף באופן חסר תקדים את יריבו, בנימין נתניהו. בפגישה עם פעילי ליכוד במעונו בירושלים, הוא רמז שטירוף אחז בנתניהו, "האיש הזה מפרק את הליכוד. אני לא יודע מה הוא ירוויח מזה. אני רואה את זה בחומרה רבה. יש להוריד את העניין הזה מסדר היום, ולהוריד את הטירוף הזה".

 

שרון הוסיף: "ביום אני עובד, ובלילה אני צריך לטפל בטירוף שתוקף חלק מהליכוד. אני לא מבין איך רוצים לוותר על שנה ורבע לשלטון בשל אמביציות אישיות מטורפות". שרון התלונן בפני הפעילים על כך שסידורי האבטחה הכבדים מונעים ממנו סיורים בשטח, וגם רמז שיריביו מאיימים על חייו. "איני יכול לרדת לשטח בגלל סידורי אבטחה מורכבים. פעם דאגו להגן עליי מפני ערבים, היום - בעיקר מפני יהודים".

 

שרון קרא לתומכיו להגיע אל הקליפות ב-26 בספטמבר ולהצביע נגד הקדמת הפריימריז. ראש הממשלה האשים את יריביו בהפצת שמועות על כך שהיום המכריע בישיבות המרכז הוא 25 בספטמבר, בעוד שההצבעות אמורות להתקיים יום לאחר מכן.

 

שרון אמר: "מפיצים שמועות שהיום החשוב זה 25, כשהיום החשוב הוא 26. אני מתכוון לדבר בישיבת המרכז ולהבהיר את עמדתי. הם טוענים עכשיו שהם לא מבקשים את הדחתי אלא רק את ניהול התנועה. אין מקום למשחקים האלה".

 

נתניהו: שרון מקבל טפיחות, אנחנו נשלם את המחיר

  

בתגובה לדברי שרון אמרו בלשכת נתניהו כי "שרון הפך את הליכוד לקבלן ביצוע של השמאל, ועכשיו הוא מסרב להתחייב להישאר בליכוד. הוא מכין מפלגה שתתחרה בליכוד ותגזול מכוחה".

 

גם נתניהו כינס הערב כמה מאות פעילים בגני התערוכה בתל-אביב. הוא התייחס ליציאת ישראל מעזה ואמר: "כמו באוסלו, גם היום אנו עדים לאופוריה ותשבחות בינלאומיות. כשראש הממשלה עושה ויתורים הוא מקבל טפיחות על השכם, ואחר כך משלם את המחיר".

 

לפני כעשרה ימים כינס נתניהו מסיבת עיתונאים בתל-אביב, ובה הודיע רשמית על התמודדותו על ראשות הליכוד, "למדתי מטעויות העבר, הסקתי מסקנות ואני מוכן", הסביר ותקף בחריפות את שרון: "האיש שקיבל את הקולות שלנו להנהיג את התנועה ברוח הליכוד, הפנה לנו עורף. שרון נטש את עקרונות הליכוד ובחר ללכת בדרך אחרת - בדרך השמאל. את הבית שהוא סייע להקים הוא מאיים להרוס במו ידיו. הליכוד והמדינה זקוקים למנהיג שיפסיק לתת רוח גבית לטרור, שיעצור את השחיתות ויפעל לאחות את השסע בעם".

 

נתניהו פתח באחרונה בשורה של סיורים ברחבי הארץ והוא נפגש עם פעילים רבים. הוא סייר באזור E-1, החוצץ בין ירושלים למעלה אדומים, והמשיך לתקוף את ראש הממשלה: "ירושלים נמצאת בסכנה מפני ששרון קידש את העקרון כשבחר לעקור יהודים עד לגבולות 67', ובכך העצים את הסכנה". ימים ספורים אחר כך הגיע לבית שאן והתקבל בקריאות "מי שמבקר בבית שאן יהיה ראש ממשלה". ראש העיר ג'קי לוי אמר לו: "אתה ראש הממשלה הבא של ישראל ו-3,000 מתפקדי ליכוד בבית שאן יתמכו בך".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מזהיר מנתניהו
צילום: איי פי
צילום: ירון ברנר
מזהיר משרון
צילום: ירון ברנר
מומלצים