שתף קטע נבחר

בחמאס חגגו: "נשחרר גם את חיפה ואת יפו"

בעצרת ענק של החמאס ברצועה בהשתתפות עשרות אלפים, אמר בכיר התנועה א-זאהר, "נמשיך את השחרור, עד להנפת דגל האיסלאם על ירושלים". "באדמה הזו לא צריך להיות אף ציוני", קבע א-זהאר והבטיח כי החמאס לא תסכים להתפרק מנשקה, ולעולם לא תוותר על זכות השיבה. "האויב הציוני אינו מכיר שפה אחרת מלבד שפת האש. נמשיך לפתח את תעשיית הנשק שלנו", ענה לאבו מאזן שדרש התפרקות מנשק של התנועה. היום תקיים הרשות את העצרת שלה בנווה דקלים

"אנו ננצח בירושלים ובפלסטין, בכל פלסטין" כך אמר אמש (ג') בכיר החמאס ברצועה, ד"ר מחמוד א-זהאר, בעצרת המרכזית של החמאס ברצועה. "אנו נשבעים לשחרר את חיפה ואת יפו ולהחזיר את עמנו ממחנות הפליטים אל האדמה הזו, שאותה נשחרר מידי הכובשים הציוניים", אמר א-זהאר לקול תרועת רבבות המשתתפים.

 

העצרת היוותה שיא של התהלוכות והעצרות שקיימה התנועה ביומיים האחרונים. עשרות אלפי המשתתפים בעצרת קראו קריאות "אללה הוא אכבר", וכן

קריאות בזכות עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס. ההמונים קראו לאנשי הגדודים להמשיך בשחרור ולא להיענות לדרישות להתפרק מנשק.

 

את התהלוכה הובילו עשרות ג'יפים שבהם ישבו חמושים שנשאו כלי נשק, רקטות ופגזים, והושמעו בה שירים איסלאמיים ומיליטנטים המדברים על שחרור כל המולדת, כל פלסטין. הדובר המרכזי בעצרת היה ד"ר א-זהאר, שאמר כי הניצחון הושג תודות לדמם של השיח' אחמד יאסין, של ד"ר עבד אל-עזיז רנטיסי ושל יתר השאהידים: "אנו יודעים שעמנו מצפה מאיתנו להמשיך את מסע השחרור, עד להנפת דגל האיסלאם על ירושלים".

 

א-זהאר אמר כי תנועתו לא תתפרק מנשקה: "זהו הנשק שבו כתשנו את ראשם של האויבים הציוניים, הנשק הזה הוא בשירות העם והמולדת ואינו נשק של שודדי דרכים. לא נעשה בו שימוש נגד אף אחד, אבל הוא חייב להיות בידינו כי ירושלים ממתינה לנו והיא מחכה לעוד התנגדות ולעוד ג'יהאד. האויב הציוני אינו מכיר שפה אחרת מלבד שפת האש שהנחיתו עליו גדודי עז א-דין אל קסאם. אנחנו נמשיך לפתח את תעשיית הנשק שלנו ונמשיך לפתח את ההתנגדות שלו".

 

דבריו אלה של א-זהאר באו שעות ספורות בלבד אחרי נאומו של יו"ר הרשות אבו מאזן, שהבטיח לשים קץ לאנרכיית הנשק ושיהיה רק נשק אחד וחוקי ברשות וזהו הרשמי של כוחות הביטחון הפלסטיניים.


ההפגנה בעזה. צילום: איי פי

 

ראש לשכתו של אבו מאזן, רפיק חוסייני, אמר אתמול בראיון לסוכנות רויטרס כי אבו מאזן יתעקש על פירוק הפלגים הפלסטינים מנשקם לאחר הבחירות ברשות, שייערכו בינואר. לדברי חוסייני, אבו מאזן רוצה לשים קץ לאי-סדר ולאי-הציות לחוק. לפי חוסייני, אבו מאזן מתכוון להתחיל בפירוק נשקן של קבוצות קטנות בתוך הפתח ולאחר מכן ימשיך בג'יהאד ובחמאס.

 

א-זהאר הוסיף כי האסטרטגיה של החמאס גורסת, "שהאדמה הזו לא צריך להיות בה אף ציוני", והבטיח כי העם הפלסטיני ותנועת החמאס לעולם לא יוותרו על זכות השיבה: "אם לא נוכל להשלים את הניצחון הרי שאת דגל המשך המאבק נפקיד בידי בנינו שישלימו את המסע", הבטיח א-זהאר.

  

מול העצרת הזו של החמאס, הרשות מתכננת לקיים היום בנווה דקלים את העצרת המרכזית שלה, שגם בה צפויים להשתתף עשרות אלפי בני אדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
א-זהאר. "בנינו ישלימו את המסע"
צילום: איי פי
צילום: איי פי
את התהלוכה הובילו עשרות ג'יפים
צילום: איי פי
מומלצים